• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-18314-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

لزوم تغییر نگرش دانش‌محوری به مهارت‌محوری


معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید ویژگی‌های دانش‌محوری دانش‌آموزان را به مهارت‌محوری تغییر داد.

 

محمود عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: علی‌رغم همه مشکلات و محدودیت‌های منابع مالی و نیروی انسانی و عدم تناسب مسئولیت‌ها و امکانات و مشقات فراوانی که پیش روی کارهای فرهنگی و پرورشی وجود دارد، موفقیت‌ها و دستاوردهای بسیاری در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی استان به دست آمد.

 

این مسئول با اشاره به نتایج ارزیابی از آموزش و پرورش استان، ادامه داد: اداره‌کل آموزش و پرورش استان در سال گذشته رتبه 4 کشوری را کسب کرد. همچنین حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این ارزیابی با تحقق صد درصدی رتبه اول در سطح ادارات‌کل و با تحقق 99.82 درصدی اهداف ملی و استانی رتبه 7 کشوری را کسب کرد.

 

وی با اشاره به اهمیت مهارت‌محوری دانش‌آموزان و مشکلات موجود در حوزه آسیب‌های اجتماعی، افزود: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید ویژگی‌های دانش‌محوری دانش‌آموزان را به مهارت‌محوری تغییر داد.

 

عباسی خاطرنشان کرد: عواملی از قبیل همکاری و مشارکت همه نهادها، ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی و نماز در مدارس، تغییر سبک زندگی مبتنی بر ارزش‌های ملی و اسلامی و ... در کاستن مشکلات موجود در حوزه آسیب‌های اجتماعی نقش اساسی ایفا می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: