• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-2391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

با گذشت 14 سال صورت گرفت؛

گذشت اولیای دم از دیه قتل غیرعمد فرزند خود در طارم


پس از 14 سال، اولیای دم یک جوان فوت شده در شهرستان طارم، دیه قتل غیرعمد فرزند خود را بخشیدند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در صحنه زندگی اجتماعی بشر، کمتر کسی را می‌توان یافت که از عیب پاک بوده و از لغزش مصون باشد. اگر کسی بخواهد آزار و اذیت و لغزش دیگران را تلافی کند و از او انتقام بگیرد، صحنه زندگی را جهنم سوزانی از خشم و نفرت فرا می‌گیرد، از این رو عفو و گذشت مهم‌ترین دارویی است که اسلام برای حل این مشکلات تجویز کرده است.

 

عفو به معنای گذشت از گناه و خطا، نگرفتن حق و حقوق خود، تسامح، مدارا و اغماض نسبت به دیگری، یکی از مصادیق فضیلت اخلاقی است که در آموزه‌های اسلام بسیار بر آن تأکید شده و زندگی اجتماعی و سبک زندگی قرآنی و اسلامی بر محور مدارا بنا شده است.

 

با نگاهی به آموزه‌های قرآنی معلوم می‌شود که عفو و گذشت، بیش از مقابله به مثل مورد پسند خداوند است و حتی پیامبر (ص) مأمور به عفو در قبال بدی‌های مشرکان است.

 

روان‌شناسان علاوه بر ذکر زیان‌های اجتماعی و عوارض بلندمدت رنجش، کینه و غضب به آثار سوء فردی آن از قبیل تهدید سلامت روانی، افزایش اضطراب و افسردگی و بدبینی و افکار وسواسی اشاره کرده‌اند.

 

هر روز در گوشه و کنار کشورمان شاهد نمود عینی بخشش و گذشت در امور مختلف از جمله امور قضایی هستیم که این امر علاوه بر ترویج روحیه ایثارگری در جامعه در مراحل اول موجب کاسته شدن از حجم پرونده‌های دادگستری نیز می‌شود.

 

بخشش پدر داغ‌دیده جوان 17ساله اهل روستای جیا پس از 14 سال در شهرستان طارم که جان دوباره‌ای به خانواده متهم اهل روستای ارشت داد، خبری است که این روزها در گوشه به گوشه این شهرستان در میان مردم شنیده می‌شود.

 

قضیه از این قرار است که 14 سال پیش مردی با تراکتور بدون چراغ در جاده ارشت به جیا باعث قتل غیرعمد جوان 17 ساله خانواده صالحی گشته بود.

 

نجف صالحی، پدر جوان فوت شده امروز بدون هیچ چشم‌داشتی و صرفا جهت رضای خداوند و شادی روح جوان‌شان با پادرمیانی دهیاری و شورای ارشت به بخشش رضایت داده و دیه خون جوان خود را بخشیدند تا لبخند را مهمان لبان خانواده فرد زندانی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: