• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور کتابخانه‌های استان زنجان:

کتابخانه‌های استان پاسخ‌گوی نیاز فعلی استان است


مدیرکل امور کتابخانه‌های استان زنجان از ساخت 7 باب کتابخانه در استان زنجان خبر داد و گفت: با ساخت این تعداد، مجموع کتابخانه‌های استان به 100 باب خواهد رسید که این رقم پاسخ‌گوی نیاز فعلی استان است.

 

امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: موضوع افزایش سرانه مطالعه با گسترش حضور فضای مجازی در جامعه به‌عنوان یکی از مباحث مهم و قابل پیگیری در اداره‌کل امور کتابخانه‌های استان زنجان مطرح شده است.

 

وی افزود: متاسفانه با گسترش روزافزون فضای مجازی فرصت مطالعه از برخی افراد گرفته شده است، هر چند این موضوع نمی‌تواند جایگزینی برای مطالعه درست باشد.

 

نیک‌بخش تصریح کرد: بر اساس استانداردهای جهانی به ازای هر 10 هزار نفر باید یک کتابخانه وجود داشته باشد که در حال حاضر در استان زنجان این رقم به ازای هر 12 هزار نفر یک باب کتابخانه است.

 

مدیرکل امور کتابخانه‌های استان زنجان یادآور شد: در استان زنجان در حال حاضر 92 باب کتابخانه وجود دارد که هفت باب در مرحله ساخت قرار دارد و طی سال‌های آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

 

وی افزود: ساخت کتابخانه‌ها در مناطق مختلف روستایی استان با هدف گسترش سرانه مطالعه در این مناطق صورت گرفته است و در این امر برخی از مناطق روستایی استان در این بخش فعال هستند و از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی به‌شمار می‌آیند.

 

نیک‌بخش تصریح کرد: با اتمام ساخت هفت باب کتابخانه در استان زنجان تعداد کتابخانه‌های موجود در استان به 100 باب افزایش می‌یابد، این تعداد کتابخانه شاید پاسخ‌گوی نیاز امروز استان باشد ولی در آینده کافی نخواهد بود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: خیران نقش بسیار مهمی را در حوزه مشارکت در ساخت کتابخانه ایفا می‌کنند که همواره با حضور خود در این امر خداپسندانه شاهد ساخت چندین کتابخانه در استان بودیم که امیدواریم در پروژه‌های پیش ‌رو حضور هر چه فعال‌تر خیراین استانی را ببینیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: