• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-18814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان عنوان کرد:

محدودیت جدی منابع مالی در سال‌جاری


رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در طول امسال با محدودیت‌های جدی منابع مالی مواجه هستیم و باید برنامه‌ها را اولویت‌بندی کنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش ظهر امروز در نشست خبری با تاکید بر اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید، سلامت‌محوری است و همین موجب شد حوزه سلامت، فعالیت‌های خود را مشهودتر کند، اظهار کرد: حوزه سلامت از دی‌ماه پارسال برنامه‌ریزی مستقیم برای ایام نوروز انجام داده بود و از آنجایی که طی تعطیلات آغاز هر سال، با میلیون‌ها تردد در جاده‌های استان مواجه هستیم،  پیشبرد این برنامه‌ریزی‌ها بسیار سخت بود و نیاز به هماهنگی درون‌بخشی و برون‌بخشی داشت.

 

این مسئول با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های بخش خصوصی در ایام عید هر سال، ادامه داد: خوشبختانه طی تعطیلات امسال، افزایش تعداد مجروحان اندک بود و چهارشنبه آخر سال نیز فوتی نداشتیم. همچنین در زمینه خدمات بستری نیز شکایت بسیار جدی نداشتیم و مواردی هم که بود به سرعت بررسی و رفع شد.

 

وی با اشاره به اینکه طی تعطیلات نوروز امسال، اماکن بین جاده‌ای و مراکزی که در راستای ارائه تغذیه فعالیت می‌کردند، تحت نظارت‌های جدی قرار داشتند، افزود: علی‌رغم فشارهای خارجی، حوزه بهداشت بسیار خوب عمل کرد و فقط موارد معدودی بود که منجر به تعطیلی مراکز شد.

 

قزلباش در ادامه با بیان اینکه 50 درصد از مردم دنیا از دسترسی به خدمات سلامت محروم‌اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ایران وضعیت بهتر است و قسمت عمده‌ای از مردم به خدمات سلامت دسترسی دارند. دولت‌ها نیز لزوما نباید هزینه ارایه سرویس‌های رایگان را بپردازند، بلکه تا جایی که ممکن است باید شرایطی را فراهم کنند که میزان هزینه‌ای که بابت دریافت خدمات سلامت از جیب مردم خارج می‌شود، کاسته شود.

 

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه باید امید به زندگی در جامعه افزایش یافته و شاخص‌های سلامت نیز ارتقا یابد، یادآور شد: باید دولت‌مردان ما در رده‌های مختلف کشوری، سمن‌ها و مردم به اهمیت پوشش همگانی سلامت واقف شوند و همتی عالی را برای اجرایی کردن آن به کار گیرند. در همین راستا تا هفته اول اردیبهشت، 330 برنامه در حوزه سلامت اجرا خواهد شد.

 

وی با تاکید بر اینکه بودجه سال 97 کفاف حوزه سلامت را نخواهد داد، افزود: امسال دچار چالش‌های جدی خواهیم بود و باید محور کار به گونه‌ای باشد که خدمات از نظر کمی و کیفی آسیب نبیند. با محدودیت‌های جدی منابع مواجه هستیم ولی با مدیریت مناسب منابع، برنامه‌ها را چابک‌تر پیش خواهیم برد.

 

قزلباش همچنین ادامه داد: یکی از محوری‌ترین مسایل، همراهی و همکاری خود مردم است. اولین مجمع سلامت مردم نیز اسفندماه پارسال برگزار شد و هدف این بود که دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی سلامت شناسایی شده و چالش‌های حوزه سلامت مورد بررسی قرار گیرد. در همین راستا و طی جلسات متعدد، 149 محور به عنوان محورهای دارای اولویت و در نهایت 10 محور به عنوان اولویت‌های برجسته تعیین شده است.

 

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در نهایت یک شعار به‌عنوان گفتمان قالب مشخص شده است و همه حوزه‌ها باید برنامه‌‌های خود را عملیاتی کنند. همچنین مقرر است که اواخر امسال همه دستگاه‌ها ارزیابی شوند و مشخص شود که کدام نهادها در جهت اهداف عملیاتی که خود تدوین کرده‌اند، پیش رفته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: