• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

قلع و قمع 7 مورد مستحدثات غیرمجاز در اراضی کشاورزی خرم‌دره


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از قلع و قمع 7 مورد مستحدثات غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خرمدره خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جمال انصاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مستحدثات غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خرم‌دره واقع در روستاهای نصیرآباد، رحمت آباد، محمودآباد و مزارع کریم بیگ، جوران جو و الوند با حکم قضایی قلع و قمع شده‌اند.

 

این مسئول ادامه داد: موارد مذکور سطحی حدود 3000 مترمربع از اراضی زراعی و باغی شهرستان خرم‌دره را شامل می‌شود که با اجرای حکم قلع و قمع، تمام این سطح به حالت اولیه خود بازگشت.

 

وی افزود: برخوردهای قانونی صورت ‌گرفته و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی گسترده با مضمون اهمیت و ضرورت حفاظت از اراضی کشاورزی، سبب کاهش قابل توجه روند تغییر کاربری‌های غیر مجاز اراضی زراعی و باغی در استان زنجان شده است.

 

انصاری تصریح کرد: هر سال برای فرهنگ‌سازی در راستای اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در میان آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در استان زنجان، اطلاعات و نکات لازم از طرق مختلف از جمله بروشور، پوستر، بنر و برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی، اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان افزود: سعی شده است با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری‌های مجاز در اراضی کشاورزی کم‌بازده استان زنجان، فرآیند مربوطه در کوتاه‌ترین زمان ممکن برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی و آئین‌نامه‌های مربوطه و با تشخیص ضرورت در کمیسیون تبصره یک ماده یک انجام گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: