• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

تولید هر کالایی ضامن تحقق شعار سال نیست


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: تولید هر کالایی و با هر کیفیت و هزینه‌ای، تحقق شعار سال نیست.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: دغدغه اصلی مسئولان کشور، نظام اقتصادی و تغییر و بهبود آن است که شعار هر سال که توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌شود، هم‌راستا و هم‌جهت با آن است و در این شعارها تلاش می‌شود که پیشبرد برنامه‌های اقتصادی، مبتنی بر علم و متناظر با شرایط فعلی کشور باشد.

 

این مسئول ادامه داد: منظور از کالای ایرانی که حمایت از آن به عنوان شعار سال جدید در نظر گرفته شده است، آن دسته از محصولاتی است که به واسطه دانش فنی و تجربه، نوع اقلیم و آب و هوا، هزینه تمام‌شده، نیروی انسانی و شرایط بازار دارای مزیت ‌نسبی و رقابتی باشد. در واقع تولید هر کالایی و با هر کیفیت و هزینه‌ای، تحقق شعار سال نیست، بلکه ضربه مهلکی بر پیکره نظام اقتصادی و نظام اجتماعی کشور وارد می‌کند.

 

وی افزود: اولین اقدام در راستای تحقق شعار سال، بررسی حوزه‌ها و بخش‌هایی است که قابل توسعه و دارای مزیت نسبی بوده و سرمایه‌گذاری در آن‌ها موجب تحول استان شود و مهم‌تر از همه، با سیاست‌گذاری‌های نظام برنامه‌ریزی استان و آمایش سرزمین سازگاری بیشتری داشته باشد.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: عمل نکردن به قاعده یاد شده موجب اتلاف منابع حال حاضر و به خطر انداختن مصالح آیندگان می‌شود، و برای تحقق این امر خطیر نیازمند فاکتورهایی شامل دیدگاه‌های توسعه‌گرا، اهداف استراتژیک، اقدامات برنامه محور، شناخت درست از مسیر و وضعیت موجود، اولویت‌های حساب‌شده، اراده قوی برای اجرا و مهم‌تر از آن توانایی بسیار بالا به نه گفتن به طرح‌ها و برنامه‌هایی که در اولویت نیستند، هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: