• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

حمایت از کالای ایرانی، حلقه تکمیلی اقتصاد مقاومتی است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: حمایت از کالای ایرانی حلقه تکمیلی اقتصاد مقاومتی است.


فرامرز نیک‌سرشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد:   شعار امسال حلقه تکمیلی اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی را می‌توان به اقتصاد درون‌زا با استفاده از توانمندی‌های داخلی و به طور تکمیلی‌تر فروش کالاهای تولید داخل در بازارهای بومی و محلی دانست.


این مسئول با اشاره به محاسن فرآیند یاد شده، ادامه داد: در این فرآیند کالاها از شبکه‌های توزیع مشخصی به بازار وارد می‌شود و هزینه حمل و نقل در آن ارزان قیمت است. همچنین این کالاها با ذائقه‌ها و شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی سازگاری دارد.


وی با اشاره به شعار سال، افزود: حمایت از کالای ایرانی سه رکن دارد که رکن اول تولیدکننده است و این بخش باید با استفاده از توانمندی و تکنولوژی روز دنیا، باکیفیت‌ترین کالاها را با کمترین هزینه  تولید شود و از کالاهای تولید خود پشیتبانی کند.


نیک‌سرشت با اشاره به حمایت‌های دولتی از کالاهای ساخت داخل، خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد اقتصاد ایران در اختیار دولت است، به همین دلیل نقش دولت در تعیین و ابلاغ دستورالعمل‌ها، قوانین تشویقی و اجباری در استفاده از محصولات داخلی و قوانین   بازدارنده از مصرف کالاهای خارجی، موثر است.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، رکن دیگر حمایت از کالای ایرانی را مردم دانست و یادآور شد: متاسفانه در کشور رسوبات منفی فکری در رابطه با کالای ایرانی و مصرف آن وجود دارد و این کالاها همواره متهم به بی‌کیفیت بودن و گران قیمت بودن هستند. برای حمایت ار کالای ایرانی باید هر سه رکن با یکدیگر همکاری داشته باشند.


وی تصریح کرد: نمی‌توان ادعا کرد که مردم به استفاده از هر کالایی مجبور هستند، بلکه این تولیدکننده است که باید تولیدات خود را با ذائقه و سلیقه مصرف‌کننده وفق دهد، بنابراین باید نظارت بر هر سه بخش بوده و بخش ترویجی، تبلیغی و فرهنگی از سوی مردم، بخش نظارت از سوی دولت و افزایش کیفیت و کاهش هزینه از سوی تولیدکننده، وجود داشته باشد تا شعار سال محقق و حمایت از کالای ایرانی به بخش تکمیلی اقتصاد مقاومتی تبدیل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: