• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2487-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان زنجان:

جایگاه هنر انقلابی در جامعه به خوبی تبیین شود


معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان زنجان، از اهمیت شناساندن و معرفی هنرهای انقلاب در جامعه خبر داد و گفت: هنرمند انقلابی باید اثری منطبق با هنجارها و اصول اصلی جامعه تولید کند.

 

امیر نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: توجه به هنر انقلابی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت، به طوری که عده‌ای از هنرمندان و نویسندگان با الهام از موضوعات انقلاب اسلامی دست به تولید آثار هنری زدند.

 

وی افزود: پس از آغاز جنگ تحمیلی هنر برگرفته از انقلاب در کنار تاریخ هشت سال دفاع‌مقدس قرار گرفت و آثار تولیدی هنرمندان با مضامین انقلاب و حماسی و ایثار و مقاومت شکل گرفت.

 

نعمتی تصریح کرد: هنر انقلابی برگرفته از ریشه، باورها و اعتقادات مردم است که وابستگی بسیار مهمی و عمیقی به موضوعات دینی دارد، محتوا یکی از موئلفه‌های اصلی هنر انقلابی محسوب می‌شود که با سایر مضامین جدا می‌کند.

 

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان زنجان در ادامه گفت: شاخصه اصلی هنر انقلابی شامل متعهد بودن به حقایق، ارزش‌ها، و واقعیت‌های جامعه است، به طوری که این هنر زمینه رشد و ارتقای مبنی بر معرفت اسلامی را فراهم می‌کند.

 

وی افزود: اعتقاد درونی هنرمند انقلابی موجب می‌شود تا اثری منطبق با هنجارها و اصول اصلی جامعه تولید شود چنانچه تاکنون آثار ارزشمندی در قالب هنرهای انقلابی در رشته‌های چون موسیقی، هنرهای تجسمی و ادبیات به جامعه عرضه شده است.

 

نعمتی خاطرنشان کرد: هفته هنر انقلابی از 20 فروردین‌ماه آغاز و در طول این هفته حوزه هنری استان زنجان برنامه‌های مختلفی را در راستای معرفی و شناساندن هنر انقلابی در استان برگزار می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: