• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

حمایت از کالای ایرانی، استمرار سیاست اقتصاد مقاومتی است


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: حمایت از کالای ایرانی، استمرار سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری عصر امروز در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان در سال‌جاری، اظهار کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده و این شعار، استمرار سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

این مسئول ادامه داد: کالای ایرانی شناسنامه، اعتبار و آبروی ایرانی در داخل و خارج از کشور است و امیدواریم تولیدکنندگان آنچنان به افزایش کیفیت بپردازند که مردم با انگیزه به سمت کالای ایرانی بروند.

 

وی افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان صرف بخش خصوصی و تولیدکنندگان وابسته به سازمان‌ها و نهادهای دولتی فعالیت می‌کنند، مردم انتظار دارند که سیستم اداری کشور باید در افزایش کیفیت محصولات ایرانی پیشگام‌تر باشند و بخش‌خصوصی را به افزایش کیفیت تشویق کنند.

 

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: در سفرهای نوروزی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو از عوارضی زنجان عبور کرده‌اند و قریب به ۷۰ هزار نفر از شهروندان زنجانی از وسایل حمل و نقل جاده‌ای استفاده کرده‌اند و اقامت در این استان ۲۰ درصد افزایش یافته که همه این عوامل نشانه‌هایی از امیدواری برای توسعه استان است.

 

استاندار زنجان یادآور شد: ستاد اقتصاد مقاومتی در قالب 22 جلسه در سال گذشته برگزار شده و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال با بیش از ۱۴ جلسه برگزار شده که بیش از 85 درصد مصوبات آن اجرایی شد. همچنین 280 میلیارد تومان سهم استان زنجان از تسهیلات طرح رونق بود که با تلاش‌های انجام شده 399 میلیارد تومان به 238 نفر در استان پرداخت شد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان تصریح کرد: با ابتکار مدیریت استان، کارگروه نظارت بر تسهیلات بانکی در استان تشکیل شد و نیز جایگاه دفتر جذب سرمایه‌گذاری بهبود یافته و با همکاری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان طراحی و راه‌اندازی شده است. همچنین استان در اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی و کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی نیز توانسته گام‌های اساسی بردارد.

 

وی با اشاره به معضل محیط زیستی استان، اظهار کرد: وضعیت محل دپوی پسماند روی تعیین‌تکلیف شده و تلاش می‌شود این برنامه تا خردادماه امسال اجرایی شود. در تفویض اختیارات به استان‌ها وزرا نگران نباشند؛ چرا که این مهم سبب حل بسیاری از مشکلات و ایجاد اعتماد به نفس در استان‌ها می‌شود.

 

این مسئول اظهار کرد: استان زنجان از سال گذشته ساماندهی بیمه را آغاز کرد؛ چرا که در استان بیش از ۱۵۰ هزار نفر چند بیمه‌ای بوده که با تک‌بیمه‌ای شدن ۸۵ هزار نفر از آنان ۱۰ میلیارد و ۵۲۹ میلیون تومان در هزینه‌ها صرفه‌جویی شده است.

 

این مسئول تصریح کرد: استان زنجان سال گذشته شاهد کاهش ۲۵ درصدی تعداد مقرری‌بگیران بیمه‌ بیکاری بوده و نیز درآمد گمرک استان سال گذشته رشد ۶۱ درصدی داشته و به بیش از ۱۸۹ میلیارد تومان رسیده است و درآمد کل استان نیز با ۲۱ درصد افزایش به ۸۳۱ میلیارد تومان رسیده و ۱۰۰ میلیارد تومان مازاد داشته است.

 

درویش‌امیری، میانگین نرخ تسهیلات جاری در استان را ۷ درصد دانست و ادامه داد: سهم کشاورزی از اقتصاد استان دو برابر شده و استان زنجان با نرخ بیکاری ۹.۶ درصد جزو هشت استانی است که نرخ بیکاری تک‌ رقمی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: