• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره تاکید کرد:

مقابله جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی باغی و کشاورزی


رئیس اداره جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: به منظور حفاظت از عرصه‌های کشاورزری بناهای غیرمجاز در نقاط مختلف این شهرستان قلع و قمع می‌شود.


علیرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، از قلع و قمع 7 مورد مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خرم‌دره خبر داد و افزود: این اراضی در در روستاهای نصیرآباد، رحمت آباد، محمودآباد و مزارع کریم بیگ، جوران‌جو و الوند با حکم قضایی قلع و قمع شد.


وی یادآور شد: 7 مورد مذکور در سطحی حدود 3 هزار متر مربع از اراضی زراعی و باغی شهرستان خرم‌دره را شامل می‌شود که با اجرای حکم قلع و قمع، تمام این سطح به حالت اولیه خود بازگشت.


این مسئول با هشدار به متصرفان اراضی کشاورزی، عنوان کرد: هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی تخلف محسوب می‌شود و با آن طبق قانون برخورد خواهد شد.


وی با اشاره به این نکته که اکثر کشاورزی شهرستان در اراضی باغی صورت می‌پذیرد که نیاز به حراست از باغات و محصولات برداشت شده از این اراضی محلی برای کشاورزان و باغداران دارد، تاکید کرد: با توجه به قانون حفاظت از اراضی کشاورزی باغاتی که دارای مساحت ۵۰۰۰ مترمربع باشند مجوز احداث خانه کارگری به آنها تعلق خواهد گرفت .


این مسئول با اشاره به ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، تصریح کرد: طبق این قانون هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقداماتی که بنا به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌گردد، چنانچه به‌طور غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون موضوع تبصره (1)‌ ماده (1)‌ این قانون صورت پذیرد جرم بوده و مأموران جهاد کشاورزی محل مکلفند نسبت به توقف عملیات اقدام و مراتب را به اداره متبوع جهت انعکاس به مراجع قضایی اعلام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: