• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری:

بی‌درکی باعث بروز مشکلاتی در جامعه می‌شود


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: خداوند نعمت بسیاری در اختیار ما قرار داده است که امنیت یکی از آن‌ها است که می‌توان در شرایط فعلی خاورمیانه آن را به خوبی در کشورمان درک کرد و باید قدردان این نعمت باشیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی شامگاه دیروز در سخنرانی به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) که در آستانه مقدس امام‌زاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار شد، با اشاره به اتفاقات چند روز گذشته و افزیش یک‌باره قیمت ارز، اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای از روی بی‌دردی و بی‌درکی باعث بروز مشکلاتی در جامعه می‌شوند و نمونه آن را در رابطه با افزایش قیمت ارز می‌توان دید، افزایش یک‌باره ارز طی هفته جاری یکی از اتفاقات تلخی بود که با ورود به‌موقع مسئولان این مشکل مرتفع شد.

 

وی تصریح کرد: هفته‌ گذشته روزهای تلخی بود؛ چراکه به ناگهان شاهد افزایش دلار بدون هیچ دلیل عاقلانه‌ای بودیم. افزایش قیمت ارز طی روزهای گذشته بدون هیچ دلیل عاقلانه‌ای صورت گرفته و این در حالی ‌است که کشور با مشکل قحطی، جنگ و یا رویداد دیگری مواجه نبود و حتی ذخایر کافی ارز داریم.

 

اکرمی با بیان اینکه حوادث روزگار با خود عبرت، آموزندگی و سازندگی به همراه دارد، گفت: به ‌شرطی‌ که فرد از فکر و فهم خود به خوبی استفاده کند و آن را امتحانی بزرگ برای آزموده شدن تلقی کند و دوست و دشمن خود را بشناسد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت امام موسی ‌کاظم (ع)، تصریح‌‌کرد: از ۱۲ پشوای معصومین (ع) در مکتب تشیع، دو امام بزرگوار دارای نام اختصاصی و زندگی ویژه‌ای هستند، نخست امام جعفر صادق (ع) پیشوای ششم و دوم امام موسی کاظم (ع) امام هفتم شیعیان است.


اکرمی به جایگاه امام جعفر صادق (ع) در مکتب تشیع اشاره کرد و افزود: امام جعفر صادق (ع) با توجه به شرایط خاص دوران زندگی‌شان لقب موسس مکتب جعفری را اخذ کردند و توانستند چهار هزار شاگرد را تربیت کنند و پس از ایشان امام موسی کاظم (ع) ادامه‌دهنده این راه شدند، به ‌طوری ‌که امام هفتم در بین ائمه‌اطهار (ع) بالاترین تعداد احادیث را دارا هستند.

 

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: امام موسی کاظم (ع) در دوران خاصی قرار گرفته بودند، از یک سو منصور دوانقی و از سوی دیگر هارون‌الرشید در برابر ایشان قرار داشتند و امام (ع) توانستند با استفاده از فرصت در چنین شرایطی اقدامات فرهنگی، اجتماعی و علمی خود را انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: دنیا جای تلاش کردن است و کشور ما نیز از پتانسیل و ظرفیت کافی جهت پیشرفت و رشد و بالندگی برخوردار است؛ زندگی ائمه‌اطهار (ع) به‌ خصوص زندگی امام کاظم (ع) حاوی نکات ارزشمندی است که باید آز آن‌ها درس گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: