• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:

افزایش ۱۲ درصدی صادرات فرش دستباف در سال گذشته


مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته ۱۲ درصد صادرات فرش دستباف در استان افزایش داشته است.

 

محسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: میزان صادرات فرش دستباف با مبدا تولید استان زنجان در اسفند ماه سال گذشته برابر با یک میلیون و ۶۲۶ هزار و ۲۰۰ دلار بوده است.

 

این مسئول ادامه داد: در دوازده ماهه سال گذشته صادرات فرش دستباف با افزایش ۱۲ درصدی به ۱۲ میلیون و ۹۲۱ هزار دلار رسیده و نیز ارزش ریالی این صادرات ۴۰۴ میلیارد دلار بوده است.

 

جعفری خاطرنشان کرد: دو نوع فرش‌های پشمی و ابریشمی در استان زنجان تولید می‌شود و در حال حاضر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، کانادا، ایتالیا، آفریقای‌جنوبی و برزیل از جمله مشتریان و کشورهای هدف صادرات فرش پشمی با مبدأ تولید استان به‌شمار می‌روند.

 

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: کشورهای ژاپن، روسیه و چین نیز مقصد صادرات فرش‌های ابریشمی با مبدأ ‌تولید استان زنجان محسوب می‌شوند و میزان صادرات هدف‌گذاری شده در این حوزه برای سال گذشته 12 میلیون دلار بوده است.

 

وی با اشاره به پتانسیل استان در تولید فرش دستباف، تصریح کرد: استان پتانسیل بالایی را در زمینه تولید فرش دستباف دارد ولی بازاریابی و شناسایی مشتری مستمر بسیار مهم است که باید  مورد توجه قرار گیرد و افزایش مشتری دائمی و مستمر فرش دستباف استان زنجان، می‌تواند سبب استفاده از پتانسیل‌های فرش استان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: