• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم:

طرح مصباح‌الهدی طرحی در راستای امام‌شناسی است


معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: طرح مصباح‌الهدی در راستای طرح امام‌شناسی برگزار می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عباداله عبادی د ر همایش طرح مصباح‌الهدی که در هنرستان حجاب آب‌بر برگزار شد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار کرد: حضرت امام موسی کاظم (ع) در علم، تواضع، مکارم اخلاق، کثرت صدقات، سخاوت و بخشندگی الگو بودند.


وی عنوان کرد: این امام بزرگوار   بیشتر عمر بابرکت خود را در زندان‌های ستمگران زمان گذرانده بودند ولی در همان ایام سختی و گرفتاری زندان، نور هدایت ایشان، قلب شیعیان و مسلمانان را جلا می‌داد.


این مسئول در ادامه تصریح کرد: با توجه به نقش سازنده موسی بن جعفر (ع) در مکتب تشیع موضوع طرح مصباح‌الهدی در استان زنجان این امام بزرگوار است .


عبادی افزود: هدف از برگزاری اینگونه همایش‌ها این است که از فضائل اخلاقی ائمه اطهار (ع) درس‌های اخلاقی و اعتقادی یاد گرفته و آنها را در زندگی واقعی خود به کار ببندیم.


وی با اشاره به اینکه طرح مصباح‌الهدی یک مسابقه کشوری امام شناسی است که در هرسال به یکی از ائمه اطهار (ع) تمر کز اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: آموزان می‌توانند با خلق آثاری در قالب مقاله، طراحی، شعر، خوشنویسی و. در این مسابقات شرکت کنند.


در ادامه این همایش نیز مسؤل عقیدتی – سیاسی نیروی انتظامی شهرستان طارم، گفت: بسیاری از مسائلی که امروزه در فلسفه روانشناسی غرب مطرح می‌شود 1400 سال قبل توسط ائمه اطهار (ع) مطرح شده است.


علی کنعانی با بیان اینکه رسول ظاهری و باطنی راهنمایان انسان هستند، تصریح کرد: در زندگی انسان‌ها ظاهر و باطن افراد مهم است لذا دانش‌آموزان باید در تصمیم‌گیری‌های خود در کنار احساس و هیجان از عقل و منطق خود نیز کمک بگیرید تا گرفتار مشکل نشوند .


وی تاکید کرد: دانش‌آموزان باید با تاسی از انبیا و اولیای اسلام احترام به بزرگترها و مربیان خود رادر سرلوحه کارهای خود قرار داده و در انتخاب دوستان خود دقت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: