• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

بنیاد مسکن در فرصت‌های فراتر از ماموریت خود اقدام کند


استاندار زنجان گفت: بنیاد مسکن با توجه به پتانسیلی که دارد، در فرصت‌های فراتر از ماموریت خود اقدام کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در شورای مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، اظهار کرد: حساب 100 امام که در آغاز پیروزی انقلاب در چنین ایامی افتتاح شد و در تاریخ به نام امام خمینی (ره) ثبت شد و این مهم برای حمایت از مسکن برای فقرا و نیازمندان بود.

 

این مسئول ادامه داد: حساب 100 امام منجر به ایجاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شد و در حال حاضر ماموریت بنیاد مسکن فراگیر و گسترده شده است و همه کارها و اقدامات این بخش بر اساس روح مهندسی انجام می‌شود.

 

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به لحاظ نیروی انسانی، غنی است و با توجه به پتانسیلی که دارد باید در فرصت‌هایی فراتر از ماموریت‌های اقدام کند و در ارتباط با بودجه محدود و مقید نشود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به طرح‌های هادی در روستاها، خاطرنشان کرد: اقدامات مناسبی در سال‌های اخیر در رابطه با اجرای طرح‌های هادی در استان انجام شده و این مهم باید ادامه داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که اجرای طرح هادی و استقرار امکانات بهداشتی در روستاها سبب قوت‌بخشی به روستاها و افزایش اعتماد به نفس در روستاییان می‌شود.

 

درویش‌امیری یادآور شد: تاکنون به مقاوم‌سازی مسکن روستایی در کشور توجه نشده و این بی‌توجهی سبب آسیب به کشور شده است و باید توجه کرد که مقاوم‌سازی مسکن هزینه نیست، بلکه سود است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود تا مشابه آنچه که در زلزله سرپل ذهاب اتفاق افتاد دوباره تکرار نشود.

 

استاندار زنجان با تاکید بر توجه به روستاهای هدف گردشگری و دارای بافت باارزش، تصریح کرد: توجه به این مهم سبب رشد اقتصادی این مناطق و تحکیم فرهنگ کهن این مناطق می‌شود و بخش‌های بوم‌گردی استان زنجان به خصوص کوه‌های رنگی ماهنشان و روستاهای سرسبز طارم برای مسافران و گردشگران جاذبه دارد و در سال گذشته یک میلیارد تومان به دهیاری‌ها برای توسعه روستایی پرداخت شده و این فرآیند امسال نیز ادامه دارد.

 

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، گام‌های بزرگی در رابطه با سند مالکیت روستایی برداشته است، به طوری که در حال حاضر به 92 هزار نفر سند روستایی صادر شده و امیدواریم که این فرآیند سرعت بیشتری بیاید تا متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی برای تامین تضامین بانکی مشکلی نداشته باشند.

 

در ادامه این جلسه، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در رابطه با عمران روستایی، اظهار کرد: فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امور کالبدی و عمران و آبادی روستاها است و این فعالیت با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تامین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی جهت بهبود شرایط زیست‌محیطی نقاط روستایی انجام می‌شود.

 

سجاد صنعتی‌منفرد ادامه داد: تهیه و اجرای طرح‌های روستایی، صدور اسناد مالیکیت روستایی و شهری برای شهرهای زیر 25 هزار نفر، ارائه خدمات فنی صدور پروانه ساختمان روستایی، طرح بهسازی بافت بارزش روستایی و ... از اهم فعالیت‌های حوزه عمران روستایی است.

 

وی در رابطه با طرح هادی روستایی، افزود: طرح هادی روستایی، طرحی است که ضمن ساماندی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف را بر حسب مورد تعیین می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: