• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/27 رجب/

بعثت؛ آغاز یا پایان تکامل انسان


کارشناس امور دینی به اهمیت موضوع بعثت در اسلام اشاره کرد و گفت: موضوع بعثت پیامبر اکرم (ص) نقطه عطفی در دین اسلام محسوب می‌شود و ضروری‌ است با تاسی از آن نسبت به تکامل خود در زندگی اقدام کنند.

 

حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: مَبعَث یا بِعثَت در اصطلاح اسلامی به معنای برانگیخته شدن محمد بن عبدالله (ص) به پیامبری است. این اتفاق در 40 سالگی پیامبر اکرم (ص) در غار حراء واقع در کوه نور (در نزدیکی شهر مکه) روی داد و سرآغاز دین اسلام بود.

 

وی افزود: قبل از بعثت پیامبر اکرم (ص)، دین بیشتر مردم شبه جزیره عربستان بت‌پرستی بود و سایر ادیان آسمانی نیز در قسمت‌های مختلف این سرزمین پیروانی داشت اما با بعثت پیامبر اکرم (ص)، دین اسلام فراگیر و بت‌پرستی از حجاز برچیده شد.

 

ناصر تصریح کرد: در فرهنگ شیعی روز مبعث ۲۷ رجب است و جشن‌هایی به همین مناسبت در بین مسلمانان برگزار می‌شود؛ در اصطلاح دینی، بعثت به معنای فرستاده شدن انسانی از سوی خداوند برای دعوت انسان‌ها به دین الهی است.

 

این کارشناس در ادامه، یادآور شد: عدد چهل در اسلام و در بین ادیان الهی از جایگاه مهمی برخوردار است، بعثت حضرت پیامبر اکرم (ص) در سن 40 سالگی در خود دارای پیام‌های مهمی است، انسان در دوران زندگی خود دوره‌های مختلفی را سپری می‌کند اما تکامل واقعی انسان در سن 40 سالگی رخ می‌دهد.

 

ناصر افزود: پیامبر اکرم (ص) دوران کودکی خود را در دوره‌ای سپری کردند که مردم در جهالت و گمراهی بودند. نبی اسلام با توجه به دارا بودن عصمت الهی توانستند از این محیط خارج و هدایت امت را بر عهده بگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: انسان در طول زندگی خود باید مسیر درست را انتخاب کند، بعثت پیامبر اکرم (ص) نقطه عطف در زندگی افراد محسوب می‌شود که باید با تاسی از آن به تکامل خود دست یابند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: