• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان:

عملکرد ارتش برای تحقق شعار سال، الگو قرار داده شود


فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان اظهار کرد: ارگان‌ها و نهادهای دولتی، ارتش را در تحقق شعار سال الگو قرار دهند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیر سرتیپ علی مظهری در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به اینکه روز 29 فروردین‌ماه با نام روز ارتش شناخته می‌شود، گفت: نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش پررنگی بوده است. وضعیت ارتش پیش از انقلاب اسلامی، وضعیت مناسبی نبوده و ارتش زیر نظر مستشاران خارجی به‌ویژه مستشاران انگلیسی اداره می‌شد و با نیروی ارتش مشابه برده رفتار می‌شده است.

 

وی با اشاره به برخی از سخنان و سخنرانی‌های مختلف امام راحل، ادامه داد: معمار کبیر انقلاب اسلامی در سخنرانی که در سال 42 داشته‌اند، اشاره کردند که ارتش با هویت است و در آینده نزدیک به شاه پشت خواهد کرد.

 

این مسئول اظهار کرد: در اتفاقات و حوادث انقلاب اسلامی نیز ارتش نقش مهمی را ایفا کرده است و نیروی ارتش با پیوستن به مردم در حوادث انقلاب در کنار مردم قرار می‌گیرد و در 19 بهمن 57 نیروی هوایی با ورود امام خمینی (ره) رژه باشکوهی می‌روند.

 

مظهری خاطرنشان کرد: ارتش پس از پیروزی انقلاب اسلامی چهار اقدام اساسی را انجام می‌دهد که برخی از آن‌ها شامل سازماندهی مجدد ارتش است. همچنین پس از پیروزی انقلاب و قبل از شروع جنگ در نقش بر آب کردن توطئه‌های دشمن نقش اساسی داشته است.

 

فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان افزود: برخی پس از انقلاب، ارتش را ارتش طاغوتی می‌نامیدند و اذعان می‌کردند که ارتشی که در خدمت طاغوت بوده است باید نابود شود که با بصیرت امام (ره) و نام‌گذاری 29 فروردین‌ماه به روز ارتش، این توطئه‌ها که توسط ضد انقلاب شکل گرفته بود، برچیده شد.

 

وی افزود: پس از انقلاب نیز به دلیل شرایط نا به سامان ارتش، عراق فکر می‌کرد با حمله به ایران می‌تواند به راحتی آن را اشغال کند که با استقامت و مجاهدت و تلاش‌های نیروی ارتش خیال خام آن‌ها عملی نشد و با شروع جنگ تحمیلی در شرایطی که ایران دو لشگر و عراق 12 لشگر زرهی داشت، به مبارزه پرداختند و ارتش ایران در هفته اول نیروی عراق را زمین‌گیر کرد. همچنین در این زمان ارتش هوایی ایران با 140 فروند هواپیما نقطه‌های مرزی را بمباران کرد، به طوری که نیروی عراق حتی فکر آن را نمی‌کرد.

 

این مسئول افزود: امروز نیز ارتش با گذشت نزدیک به 40 سال با استقامت تمام حاضر به پاسداری از همه مرزهای ایران اسلامی است و با ایثار جان خود از هجوم و هرگونه دست‌درازی دشمن جلوگیری می‌کند.

 

فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان با اشاره به نقش ارتش در حوادث طبیعی، افزود: ارتش در حوادث طبیعی همواره به امدادرسانی به آسیب‌دیدگان می‌پردازد و نمونه آن امدادرسانی و کمک‌رسانی ارتش به مردم آسیب‌دیده زلزله اخیر کرمانشاه و مردم سر پل ذهاب بود که رهبر فرزانه انقلاب از اقدامات انجام شده در این زمینه ابراز رضایت کردند.

 

وی با اشاره به شعار سال، خاطرنشان کرد: ارتش مطابق هر سال سعی در تحقق و الگو قرار دادن شعار سال داشته و سعی کرده است همه اجناسی که ارتش استفاده می‌کند از کالای داخلی باشد که ارگان‌ها و نهادهای دیگر نیز باید در این زمینه، ارتش را الگوی خود قرار دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: