• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

ارتش همواره به اعتماد امام راحل پاسخ داده است


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: ارتش همواره به اعتماد امام راحل پاسخ داده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به فرا رسیدن مبعث پیامبر اسلام (ص)، گفت: خداوند در آیات قرآن کریم همواره در دو جا بر انسان منت می‌گذارد و آن را بیان می‌کند و یادآور می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به بعثت پیامبر (ص) است.

 

وی ادامه داد: وظایف جامع پیامبر (ص) در سه محور توسط پروردگار مطرح می‌شود و این شامل خواندن آیات قرآن، بیان نشانه‌های الهی و تربیت بشر است. پیامبران آمده‌اند تا کارخانه آدم‌سازی ایجاد کنند. پیامبران باید استعدادهای فطری بشر را شکوفا کنند.

 

امام جمعه زنجان اظهار کرد: 29 فروردین‌ماه نیز در تقویم ایران اسلامی با نام ارتش نام‌گذاری شده است که در 19 بهمن سال 57، اولین گروه ارتش و نظامیان با نام همافران در برابر تمام خطرات جان خود را در دست گرفتند و در شرایط خفقان در خیابان ایران رژه رفتند و با حضرت امام خمینی (ره) پیمان بستند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان افزود: این مسئله برای دشمنان سخت آمد و دشمنان در صدد نابودسازی ارتش قدم برداشتند که با بصیرت امام (ره) و نام‌گذاری 29 فروردین به نام روز ارتش این توطئه خنثی شد.

 

وی ادامه داد: ارتش به اعتماد امام (ره) همواره پاسخ داده است و هر کجا که ضد انقلاب و دشمنان توطئه کرده‌اند سینه سپر کرده است و نشانه این رشادت‌ها و ایثارها را می‌توان در هشت سال دفاع‌مقدس جستجو کرد؛ چرا که ارتشی که با پوست و استخوان جنگ را تجربه کرده باشد، یک ارتش واقعی است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در خصوص شعار سال مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» تصریح کرد: مقام معظم رهبری در شروع سال جدید با بیان شعار سال، نقشه راه را برای ایرانیان مشخص کردند و از مردم و مسئولان و جوانان خواستند دست در دست هم دهند و برای اعتلای ایران گام بردارند.

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به وجود ظرفیت‌های بسیار در کشور، خاطرنشان کرد: ما ظرفیت‌های زیادی در کشور داریم که تاکنون از آن‌ها استفاده نشده و اکنون زمان آن رسیده است که این ظرفیت‌ها را به کار گیریم و از ظرفیت‌های موجود که شامل وجود دانشمندان بسیار، مزیت کشاورزی، ظرفیت بهداشت و درمان و جنگل و مراتع و معدن فراوان است، استفاده ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: