• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2685-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

نوع آبیاری کشاورزی امروز به مصلحت کشور نیست


امام جمعه ابهر با اشاره به وضعیت بحرانی آب در کشور، گفت: نوع آبیاری کشاورزی امروز به هیچ وجه به مصلحت کشور نیست.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به دو مطلب مهم و اساسی اشاره کرد و افزود: یکی از آنها وجود نعمت گران‌بهای آب است که اگر در مصرف این سرمایه عظیم الهی مدیریت و تدبیر نکنیم آینده بسیار خطرناکی خواهیم داشت، لذا بر همه مردم به‌ویژه کشاورزان واجب است که در مصرف آب صرفه‌جویی کنند؛ چرا که امروز این نوع آبیاری اصلا به مصلحت کشور نیست.

 

وی با یادآوری اینکه نکته دوم مسئله بعثت پیامبر اکرم (ص) است، تصریح کرد: مهم‏ترين و جامع‏ترين هدف بعثت پيامبر اكرم (ص) و نيز همه انبيای الهى از آغاز تا خاتم، هدايت و تزكيه و بازداشتن از جهل و گمراهى همه انسان‏ها در تمامى ادوار تاريخ است. در حقيقت انسان بدون اين هدايت الهى، راهى جز تباهى و گمراهى نمى‏پيمايد؛ چراكه انسان با عقل محدود خود توانايى يافتن راه سعادت را ندارد و نخواهد داشت.

 

خطیب نمازجمعه ابهر ادامه داد: به‏ معناى واقعى كلمه، خداوند بر انسان منت گذاشت، آنگاه كه از جنس خود رسولى فرستاد تا بر آن‏ها آيات الهى را بخواند و آن‏ها را تزكيه و تعليم و هدايت کند، بنابراين به ‏دليل اين‏كه تنها راه هدايت، تبعيت از رسول و فرامين الهى است، خداوند همگان را به اين موضوع، امر کند؛ چراكه در واقع تبعيت از پيامبر (ص) عامل تقرب به خدا مى‏‌شود و در قدم اول اگر تبعيت از رسول اعظم (ص) نباشد، هدايت‏يابى و تبعيت از ساير آثار و اهداف بعثت ممكن نمى‏‌شود.

 

رحیمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مهم‏ترين اهداف رسالت و بعثت انبيای الهى، تعليم و تربيت و آموزش جامعه در راستاى هدايت به دين الهى بوده است، اظهار کرد: تعليم و تربيت و آموزش افراد جامعه در دين مبين اسلام اهميت بسيار والايى دارد، به اندازه‏اى كه هدف از بعثت پيامبر (ص) گسترش علم و معرفت در كنار پرورش روحى و فكرى بشر عنوان شده و یکی دیگر از اهداف بعثت، تكميل اخلاق بشر و اسوه و الگوى اخلاقى جامعه‏ بودن بوده است.

 

وی یادآور شد: اخلاق و ارزش‏هاى اخلاقى در هر جامعه‏اى و رعايت آن از سوى افراد جامعه، از مهم‏ترين عوامل تعالى و رشد آن جامعه محسوب مى‏شود؛ چراكه تنها در اين بستر است كه جامعه مى‏تواند اهداف خود را اجرا کند و به سعادت همگانى دست يابد و در واقع با عمل به اصول اخلاقى، بشر، هدايت درونى مى‏يابد. به ‏همين ‏دليل از اهداف مهم بعثت انبيا، اكمال اخلاق و رسول اسوه اخلاق است.

 

امام جمعه ابهر با بیان اینکه پيامبر (ص) در طول زندگى خود بهترين رفتار اخلاقى را عملى ساخته بود، خاطرنشان کرد: تأثير شگرف اخلاق پيغمبر (ص) بود كه اعراب باديه‏نشين عصر جاهليت را به دور خود جمع ‏كرد و به آن‏ها دين عرضه مى‌کرد و به بيدارى و هوشيارى آن‏ها مى‏پرداخت و آن‏ها را از چاه ضلالت بيرون مى‏كشيد و به راه هدايت الهى رهنمون مى‏شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: