• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2885-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

درک بعثت، با شناخت شخصیت پیامبر (ص) محقق می‌شود


کارشناس امور دینی گفت: درک بعثت پیامبر اکرم (ص) می‌تواند راه حقیقت و سعادت‌مندی را به انسان‌ها یاد دهد؛ چراکه بعثت، نقطه آغازین اسلام تلقی می‌شود.

 

حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: قرآن کریم، سند جاودانگی بعثت به‌شمار می‌رود بعثت با قرآن آغاز می‌شود؛ خداوند متعال در قرآن، از بعثت پیامبران و اهداف آن سخن به میان آورده است و این نشان از اهمیت آن دارد.

 

وی افزود: سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) روز بزرگی در تاریخ بشریت به‌شمار می‌آید، به طوری که واقعه بعثت، جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ مسلمانان دارد و این روز را گرامی داشته و جشن بر پا می‌کنند؛ چراکه بعثت نقطه آغازین اسلام تلقی می‌شود.

 

محمدی در ادامه به هدف بعثت پیامبران الهی اشاره کرد و گفت: خداوند با بعثت پیامبران، با انسان‌ها اتمام حجت کرده است تا عذر و بهانه‌ای برای آنان وجود نداشته باشد؛ عقل انسان، پیامبر درونی و یکی از دو حجت خداوند به شمار می‌آید، ولی باید گفت که فعالیت‌های عقلی، خالی از تردید و شک نیست، پس برای رسیدن به زندگی سعادت‌مند باید راهنمایی باشد که پیامبران برای همین امر مبعوث شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن سوره اسراء آیه ۱۵ می‌فرماید: «ما هرگز قومی را مجازات نمی‌کنیم، مگر اینکه پیامبری مبعوث کرده باشیم»؛ پایه و اساس همه ادیان یکی است، ولی جهانی ساختن و برتری بخشیدن به دین خدا، تنها به دست پیامبر اسلام انجام گرفته است، در واقع حضرت محمد (ص) مبعوث شد تا کار ناتمام پیامبران پیشین را به کمال برساند.

 

این کارشناس در ادامه یادآور شد: در حقیقت رهاورد بعثت، تحول و چرخش کامل از همه انحراف‌ها و بدی‌ها به سوی نیکی‌ها و ارزش‌های اسلامی و قرآنی است، بعثت پیامبر اسلام (ص)، از نظر تاریخی، فقط یک بار و در چهارده قرن پیش رخ داده است، ولی این حادثه، برخلاف دیگر حوادث تاریخی و دیگر بعثت‌ها، یک حادثه تمام شده نیست، بلکه فرآیندی است که همواره دوام و جریان دارد.

 

محمدی افزود: قرآن کریم در آیه 164 سوره آل‌عمران می‌فرماید: خداوند با بعثت پیامبر بر مؤمنان منت گذاشت»؛ یعنی خداوند در میان تمام نعمت‌هایش، یک نعمت را نعمت بزرگ معرفی می‌کند که همان نعمت بعثت است. «منت»، در آیه شریفه، به معنای نعمت بزرگ است، به معنای چیزی به رخ کشیدن خداوند در بین نعمت‌های از قبیل آب، آسمان آفتاب، و بعثت و زنده شدن روح و جان آدمیان را نعمت بزرگ می‌شمارد.

 

وی خاطرنشان کرد: درک بعثت پیامبر اکرم (ص) می‌توان راه حقیقت و سعادتمندی را به انسان‌ها یاد دهد، عید مبعث فرصتی مناسب برای درک شخصیت والای پیامبر اسلام (ص) است تا پیام‌شان را از بعثت به خوبی دریابیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: