• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

تجهیز شهرک صنعتی افق ابهر به فیبر نوری


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: شهرک صنعتی افق ابهر به فیبر نوری مجهز می‌شود.

 

امیر حمیدنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شهرک صنعتی افق ابهر به امکانات فیبر نوری مجهز شده و قابلیت واگذاری این امکانات برای واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک فراهم شده و هر واحد می‌تواند بر اساس متراژ زمین خود نسبت به استفاده از این امکانات اقدام کند.

 

این مسئول ادامه داد: شبکه فیبر نوری در شهرک صنعتی افق ابهر به طول 10 کیلومتر و با هزینه‌ای بالغ بر 11 میلیارد ریال اجرا شده است.

 

وی افزود: در برهه زمانی حاضر بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در تولید و صنعت ضروری است و استفاده از سرویس‌های مختلف با کیفیت مناسب و همچنین افزایش نیاز به اینترنت و ارتباطات پرسرعت منجر به آن شده که شرکت شهرک‌های صنعتی استان نسبت اجرا و تقویت شبکه فیبر نوری در شهرک‌های صنعتی استان اقدام کنند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، یادآور شد: شهرک‌ها و نواحی صنعتی اشراق، نوآوران، روی، هیدج، شریف ابهر، طارم و خرمدره مجهز به شبکه فیبر نوری هستند و هم اکنون عملیات اجرای فیبر نوری در شهرک‌های صنعتی برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات، سلطانیه، خدابنده و ناحیه صنعتی ظریفان با هزینه‌ای بالغ بر 40 میلیارد ریال در حال اجرا است.

 

حمیدنیا خاطرنشان کرد: اجرای شبکه فیبر نوری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی موجب توسعه پایدار و سرعت انتقال داده‌ها در بخش تولید و صنعت می‌شود.

 

وی تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان به منظور ایجاد شهرک‌های صنعتی با هدف استقرار و ساماندهی صنایع در سال ۶۹ تاسیس و فعالیت خود را با ۳ شهرک صنعتی آغاز کرد. این شرکت هم‌اکنون دارای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که امکان واگذاری زمین در 15 شهرک و ناحیه صنعتی آن وجود دارد و 3 شهرک و ناحیه صنعتی دیگر نیز در حال آماده‌سازی جهت واگذاری است.

 

به گزارش ایسنا، گفتنی است شهرک صنعتی افق ابهر با مساحت 700 هکتار بزرگترین شهرک صنعتی استان زنجان است که در کیلومتر 100 آزادراه زنجان- تهران واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: