• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-4591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نقش محوری روش تدریس در یادگیری دانش‌آموزان


معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: روش‌های مختلف تدریس نقش کلیدی در یادگیری و پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان دارند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبادالله عبادی ظهر امروز در جلسه شورای دبیران دبیرستان فاطمیه، اظهار کرد: اگر در کلاس درس و محیط مدرسه موفق به جلب مشارکت دانش‌آموزان شویم قطعا شاهد مدارسی پویا و منسجم خواهیم بود .


وی با تاکید به نقش محوری روش تدریس در یادگیری دانش‌آموزان، تصریح کرد: روش تدریسی مناسب است که همه دانش‌آموزان را به فعالیت وادار کند و به استعدادهای همه جانبه آنان و تفاوت‌های فردی توجه داشته باشد تا محیط پویا و خلاقی را برای آنها فراهم کند .


این مسئول وظایف دبیران را در کلاس‌های درس و نقش مدیران را در استفاده از ظرفیت همه جانبه آنان بسیار مهم عنوان کرد و گفت: نقش تربیتی و پرورشی همکاران فرهنگی از نقش آموزشی آنان اگر بیشتر نباشد، کمتر نیست لذا باید به این امر مهم بیش از پیش توجه شود .


عبادی تاکید کرد: دبیران باید در کنار روش‌های تئوری از روش‌های عملی و تجربی، آزمایش کردن، اردو و بازدید عملی، تلفیق علم و هنر، فناوری و ... جهت کار آمدی و اثر بخشی تدریس خود استفاده کنند .


وی با اشاره به اینکه در سیستم‌های آموزشی، افراد زیادی مشغول به کارند که فعالیت‌های آنها بطور مستقیم یا غیرمستقیم در تربیت دانش‌آموزان مؤثر است، گفت: در این میان، نقش معلمان از دیگر افراد بسیار برجسته‌تر است، زیرا بیشتر اوقات دانش‌آموزان در مدرسه زیر نظر آنها سپری می‌شود .


عبادی با تاکید بر اینکه معلم فقط یک آموزش دهنده صرف نیست، اظهار کرد: معلم یک مربی و یک الگوی با نفوذ در تعلیم و تربیت است .


وی تصریح کرد: شغل و حرفه معلمی از پراحساس‌ترین، حساس‌ترین و مسئولیت‌دارترین شغل‌های اجتماع است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: