• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-23814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

ضرورت ارزشیابی رفتار و عملکرد کارمندان


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: ارزشیابی رفتار و عملکرد کارمندان باید مورد توجه قرار گیرد.


یعقوبعلی عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری جلسه تخصصی – توجیهی دستورالعمل جدید   ارزشیابی کارکنان آموزش و پرورش، اظهار کرد: اهمیت امر ارزشیابی عملکرد و رفتار کارمندان توسط ارزشیابی‌کنندگان ضرورت بالایی دارد و این گامی مهم در راستای تحقق مدیریت عملکرد مطلوب است.


این مسئول ادامه داد: اگر امروز با مشکل نیروهای ناکارآمد در دستگاه مواجه هستیم به این دلیل است که عملکرد و رفتار نیروها به صورت واقعی مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرد و همین حلقه مفقوده باعث مغفول ماندن عملکرد و رفتار مطلوب کارمندان ساعی، وظیفه‌شناس و زحمتکش می‌شود.


عبادی خاطرنشان کرد: امر ارزیابی عملکرد و رفتار کارکنان، برگزاری جلسه توجیهی برای مسئولین ادارات داخلی در استان، مسئولان دوایر داخلی نواحی و مناطق چهارده‌گانه آموزشی، مدیران، معلمان و کارکنان واحدهای آموزشی و پرورشی در مدارس ضروری بوده و برگزاری این جلسات مورد تاکید است تا شاهد نتایج مثبت در این مهم باشیم.


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به تغییرات حاصل در دستورالعمل ارزشیابی کارکنان گفت: برگزاری این جلسه توجیهی به منظور آشنایی هر چه بیشتر مسئولان کارگزینی‌های نواحی و مناطق چهارده‌گانه آموزشی با مفاد دستورالعمل و ایجاد هماهنگی‌های لازم برای اجرای مطلوب این دستورالعمل است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: