• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-24414-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری زنجان:

دریافت کپی مدارک هویتی از مراجعین دستگاه‌های اجرایی استان ممنوع شد


مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری زنجان گفت: دریافت کپی مدارک هویتی از مراجعین دستگاه‌های اجرایی استان ممنوع شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ پریسا فتحعلی بیگلو با اعلام این خبر که در راستای فعال شدن سامانه «سرویس‌های داده عمومی دولت» در استان زنجان، از این پس دریافت کپی مدارک هویتی از مراجعین دستگاه‌های اجرایی استان ممنوع است، افزود: این سامانه در بستر شبکه دولت و با امنیت بالا اطلاعات هویتی را دارا است و از این پس دستگاه‌های اجرایی نباید کپی مدارک هویتی مراجعین را دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه بر اساس بخشنامه رسمی سازمان اداری و استخدامی، تمامی دستگاه های اجرایی و بانک های استان پسورد ورود و استفاده از سامانه الکترونیکی داده های عمومی را دریافت کرده اند، افزود: هم‌اکنون این سامانه در ادارات کل استان زنجان فعال و قابل استفاده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه سامانه هوشمند «سرویس‌های داده عمومی دولت» پیش از این بصورت پایلوت در سه استان قم، خوزستان و سمنان اجرا شده بود، ادامه داد: اکنون تمامی ادارات کل مرکز استان و ادارات شهرستان زنجان به این سامانه مجهز شده اند ولی اتصال دستگاه های اجرایی در سایر شهرستان های استان در دست اجراست و به اتمام نرسیده است.

 

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری زنجان خاطرنشان کرد: سامانه «سرویس‌های داده عمومی دولت» در راستای توسعه خدمات دولت الکترونیک و در جهت کاهش استفاده از کاغذ راه اندازی و اجرا شده است و با اتصال به مراکز اطلاعاتی دستگاه هایی نظیر اداره کل ثبت احوال، اداره کل پست استان و سازمان تنظیم مقررات، اطلاعات هویتی اشخاص را بصورت آنلاین دریافت و به‌روزرسانی می کند.

 

این مسئول، استقرار سامانه الکترونیکی در بستر شبکه دولت را عامل امنیت بالای آن توصیف کرد و گفت: این سامانه قابلیت استفاده بدون نیاز به اینترنت را دارا است و اطلاعات شناسایی و هویتی موجود در سامانه بصورت غیرقابل جعل و محرمانه در اختیار ادارات و سازمان ها قرار گرفته و در اختیار اشخاص عادی نیست.

 

وی با بیان اینکه هنوز شهرداری ها به سامانه اطلاعات داده دسترسی ندارد، اضافه کرد: با استقرار سامانه «سرویس‌های داده عمومی دولت»، چنانچه دستگاه های اجرایی از مردم کپی مدارک هویتی آنها را مطالبه نمایند، مردم می توانند شکایات خود را از طریق سامانه تلفنی 111 اعلام و پیگیری کنند تا برخوردهای لازم با دستگاه های خاطی صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: