• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-24914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر کل کمیته‌ امداد استان زنجان خبر داد:

ارائه 2222 خدمات مشاوره حقوقی به مددجویان زنجانی


مدیرکل کمیته‌امداد استان زنجان از ارائه 2222 خدمات مشاوره حقوقی به مددجویان زنجانی طی پارسال خبر داد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسياری از مددجويان به دليل فقدان آگاهی از حقوق قانونی خود و سردرگمی در پيچ و خم‌های اداری، به محض روبرو شدن با مشكلات حقوقی و قضايی قادر به احقاق حق و حقوق خود نیستنند. به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مددجویان تحت حمایت، كارشناسان حقوقی کمیته‌امداد به عنوان مدافع مسلم حقوق محرومان، علاوه بر اين‌كه در راستای وظايف خود در انجام امور حقوقی دسـتگاه متبوع اهتمام كامـل دارنـد، به جهت حـمايت از مـددجويان ضمن ارائه راهنمایی و مشاوره، پيگير مسائل حقوقی و قضايی خانواده ها بوده ‌و برای احقاق حقوق آنان تلاش می‌کنند.


این مسئول ادامه داد: پارسال 1164 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان ارائه ‌شده است که تهیه و تنظیم 123 مورد دادخواست و شکوائیه، 119 مورد تنظیم لایحه دفاعیه و 87 مورد شرکت در جلسات دادرسی را شامل می‌شود. از فعالیت‌های دیگر این حوزه، می‌توان به بررسی استعلام‌ها، اظهارنظر و تأیید قراردادهای مربوط به ارائه خدمات و کنترل موسسه‌ها و شرکت‌ها ازنظر حقوقی اشاره کرد. در همین راستا پارسال 216 مورد استعلام و 139 موردقرارداد بررسی و تنظیم ‌شده است.

 

وی به ایجاد میز خدمت در سطح ادارات شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: به منظور کاهش هزینه‌ها و دسترسی آسان مددجویان تحت حمایت به خدمات حقوقی در بیشتر ادارات شهرستان‌ها، خدماتی باعنوان میز خدمت ارائه می‌شود و وکلای نیکوکار طبق برنامه‌های زمان‌بندی شده با حضور در ادارات و ارائه مشاوره حقوقی رایگان، به حل مشکلات مددجویان تحت حمایت می‌پردازند.

 

صفری به افزایش آموزش‌های کاربردی با استفاده از ظرفیت وکلا و اساتید اشاره کرد و گفت : طی امسال مقرر است که از ظرفیت وکلای نیکوکار در جهت معاضدت قضایی مددجویان تحت حمایت به شکل مناسبی استفاده شود. همچنین غربالگری حقوقی به منظور شناخت آسیب‌ها و مشکلات حقوقی مددجویان با هدف ارائه مددکاری تخصصی از اولویت‌های مهم این نهاد در بخش حقوقی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: