• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-26114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدرس کارگاه آموزش کسب و کار جمعیت هلال‌احمر استان زنجان:

بیکاری جوانان فارغ‌التحصیل، دغدغه امروز کشور است


مدرس کارگاه آموزش کسب و کار جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: بیکاری جوانان فارغ‌التحصیل، دغدغه امروز کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی یارمحمدی در حاشیه مراسم اختتامیه کارگاه آموزش کارآفرینی و مبانی کسب و کار (بومینو) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برگزاری کارگاه آموزشی بومینو توسط سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر کشور و با همکاری طرح ملی کاشف، در راستای ارائه آموزش‌های منتج به کسب و کارهای نوپا برای جوانان برگزار شد.

 

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، ارائه آموزش‌های ویژه راه‌اندازی استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا برای جوانان است؛ در واقع جوانان در آینده باید بتوانند کسب و کارهای خود را راه بیندازند و این در حالی است که بیشتر جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی موفق به یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی خود نمی‌شوند.

 

یارمحمدی افزود: جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی یا بیکار هستند و یا این‌که در انتظار یافتن شغل دولتی به سر می‌برند. از این‌رو ارائه آموزش‌های کارآفرینی جوانان را هدفمند کرده و آن‌ها را به سمت راه‌اندازی کسب و کارهای موفق هدایت می‌کند.

 

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان نیز در ادامه گفت: کارگاه آموزش کارآفرینی و مبانی کسب و کار بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه بین جمعیت هلال‌احمر، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر و با شعار «جوانان هلال‌احمر، سازندگان فردای کشور» در راستای پیشگیری از اعتیاد برگزار شده است.

 

فاطمه جمشیدی افزود: این کارگاه در استان زنجان با مشارکت 50 نفر از اعضای جوانان جمعیت هلال‌احمر و طی دو روز کاری برگزار شد و جوانانی که در این کارگاه شرکت کرده‌اند در 10 تیم 6 نفره گروه‌بندی شده بودند؛ در واقع زمینه‌ای فراهم شد که این جوانان طرح‌های خود را ارائه داده، از آن دفاع کنند و یا این‌که طرح خود را به چالش بکشند.

 

وی خاطرنشان کرد: بعد از داوری سه تیم برتر انتخاب شد و از بین آن‌ها جوانانی که رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند، در دوره‌های کارآفرینی که طی سه روز در تهران اجرا می‌شود شرکت خواهند کرد؛ در واقع 100 نفر از اعضای سراسر کشور در دوره مربیگری حضور پیدا می‌کنند و این افراد دوره‌های کارآفرینی کانون‌های دانش‌آموزی جمعیت را بر عهده خواهند گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: