• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-26414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر کل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

پارسال 1332 نفر کمک‌هزینه ازدواج دریافت کردند


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: پارسال 1332 نفر کمک‌هزینه ازدواج دریافت کردند.

 

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که یکی از انواع حمایت‌های سازمان تامین‌اجتماعی، پرداخت کمک‌هزینه ازدواج است، اظهار کرد: این کمک‌هزینه به‌عنوان هدیه به بیمه‌شدگان واجد شرایطی که تشکیل خانواده می‌دهند، پرداخت می‌شود و اگر زن و شوهر هر دو از شرایط دریافت برخوردار باشند، کمک هزینه برای هر دو نفر قابل پرداخت است .  

 

این مسئول ادامه داد: به استناد ماده ٨٥ قانون تأمین‌اجتماعی، بیمه ‌شده باید از چهار شرط برخوردار باشد تا کمک هزینه ازدواج را دریافت کند. بر این اساس، بیمه‌شده باید طی پنج سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل ٧٢٠ روز سابقه کار داشته و حق‌بیمه این مدت را پرداخت کرده باشد.

 

وی افزود: همچنین در تاریخ ازدواج، رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد و این ازدواج، ازدواج اول بیمه شده باشد. علاوه بر این، نوع ازدواج نیز باید دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد. 

 

علیاری با تاکید بر این‌که میزان کمک‌هزینه ازدواج برابر با یک ماه متوسط حقوق یا مزد بیمه‌ شده است، خاطرنشان کرد: 53 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش تامین‌اجتماعی قرار دارند. این در حالی است که هرچه افراد بیشتری از خدمات بیمه تامین‌اجتماعی بهره‌مند شوند وضعیت رفاه و امنیت اجتماعی در آن جامعه بهبود خواهد یافت.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زجان تصریح کرد: در واقع ارائه خدمات مناسب به جامعه تحت پوشش، سرلوحه برنامه‌های خدماتی دولت در جهت نیل به وفاق ملی است و باید همه تلاش خود را به کار بگیریم تا افراد بیشتری تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: