• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-26614-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

استقبال بسیار خوب کشاورزان زنجانی از محصولات گواهی‌شده


مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از استقبال بسیار خوب کشاورزان زنجانی از محصولات گواهی‌شده خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رباب شب‌خیز در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که روند تولید محصولات گواهی‌شده در استان زنجان با جدیت ادامه می‌یابد، اظهار کرد: در راستای تولید محصول گواهی‌شده در استان، برای فراهم‌سازی زیرساخت ‌ها طی سال‌های گذشته با جدیت تمام وارد کار شدیم. طوری که مجموعه اقدامات انجام گرفته سبب شد تا تولید محصولات گواهی شده در استان زنجان با استقبال بسیار خوبی از سوی کشاورزان مواجه شود .

 

این مسئول با بیان این‌که استان زنجان از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه تولید محصول گواهی‌شده برخوردار است، ادامه داد: علاوه بر شرایط اقلیمی حاکم بر استان که فرصت چندانی برای فعالیت آفات و بیماری‌ها نداده و در نهایت کاهش مصرف سموم توسط کشاورزان را به دنبال دارد، کارشناسان شبکه‌های مراقبت نیز طی سال‌های گذشته در راستای کاهش مصرف سموم، آموزش‌های مختلفی به بهره‌برداران ارائه داده‌اند.  

 

وی با اشاره به این‌که استان زنجان در زمینه تولید محصول گواهی‌شده در کشور پیش‌رو است، افزود: برای به نتیجه رسیدن طرح تولید محصولات گواهی‌شده در استان و اعطای نشان حد مجاز آلاینده‌ها توسط استاندارد به منظور ثبت محصول تولیدی به عنوان محصول گواهی‌شده، با موانع و مشکلات بسیاری مواجه بودیم و برای رفع این موانع و اجرای موفق طرح، همت و تلاش بی‌وقفه‌ای صورت گرفته است.  

 

شب‌خیز با تاکید بر این‌که امسال نیز روند تولید محصولات گواهی‌شده در استان زنجان با جدیت تمام ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تامین بازار مناسب برای محصولات گواهی‌شده موضوع بسیار مهمی است که مدیریت و برنامه‌ریزی خاصی می‌طلبد . در حال حاضر نیز 10 کلینیک گیاه‌پزشکی در سطح استان فعالیت می‌کنند و در راستای بازاررسانی به موقع و تامین بازار مطلوب برای محصولات گواهی‌شده، علاوه بر این‌که شرکت‌هایی در سطح کشور و استان زنجان در این حوزه شروع به فعالیت کرده‌اند، انجمن مهرانه نیز راه‌اندازی بازارچه‌ای را در دستور کار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: