• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-27214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

امکان افزایش قیمت دارو به دلیل افزایش قیمت دلار وجود ندارد


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: امکان افزایش قیمت دارو به دلیل افزایش قیمت دلار وجود ندارد.

 

جواد تاجکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه افزایش قیمت دارو ناشی از تغییر نرخ دلار دور از ذهن است، گفت: با توجه به اینکه هزینه داروهای خریداری توسط ارز دولتی تامین می‌شود، مشکلی بابت خرید دارو ندارد.

 

وی ادامه داد: برخی از اخبار کذب از افزایش قیمت دارو به خاطر افزایش قیمت دلار خبر می‌دهند که این خبرها کذب بوده و هنوز برای افزایش قیمت دارو زود است.

 

این مسئول افزود: با توجه به اینکه داروهای موجود در بازار، در طی ماه‌های پیش خریداری شده است و در آن زمان قیمت دلار تغییری نداشته است، هیچ افزایش قیمتی در داروها نخواهیم داشت و مردم در صورت اینکه با مواردی از این دست رو به رو شدند، می‌توانند با شماره 190 تماس بگیرند و نسبت به اعلام مورد یافت شده اقدام کنند.

 

تاج‌کی خاطرنشان کرد: اگر افزایش قیمتی در نرخ دارو نیز مشاهده شود در ماه‌های آینده شاهد آن خواهیم بود ضمن اینکه افزایش قیمت دارو به دلیل افزایش قیمت دلار دور از ذهن است.

 

این مسئول افزود: تاکنون موردی از افزایش قیمت دارو در استان زنجان مشاهده و یا گزارش داده نشده است، ضمن اینکه برای تامین دارو توسط دولت یارانه داده شده و حمایت‌های جانبی انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه مصوباتی هر سال در زمینه افزایش قیمت صورت می‌گیرد، اظهار کرد: البته این افزایش قیمت در همه داروها نبوده و تنها برخی از داروها بر اساس تصویب افزایش می‌یاید و ربطی به افزایش نرخ ارز ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: