• پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-6091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره عنوان کرد:

فقر اطلاعاتی والدین؛ دغدغه‌ای برای کنترل کودکان


رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: فقر فرهنگی و اطلاعاتی والدین بزرگ ترین مانع کنترل دسترسی کودکان به فضای مجازی سالم است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری در جلسه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با خطرات فضای مجازی که در دبیرستان سراج برگزار شد با اشاره به اینکه حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی به دلیل وجود محتوای نامناسب با رشد عقلی و جسمی، دارای آسیب‌های فراوان است، گفت: هدایت این قشر حساس در شبکه‌های مجازی و کنترل فضای مورد دسترسی کودکان و نوجوانان، استفاده از ظرفیت‌های آگاهی بخشِ فضای مجازی را برای آنان فراهم می‌سازد.


وی با اشاره به اهمیت توجه به خطرات فضای مجازی، گفت: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌ها نسبت به تهدیدات فضای سایبری در درجه نخست اولویت قرار دارد.


جعفری با تاکید بر ضرورت  پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرزندان خود در این فضا، عنوان کرد: برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده‌ها، والدین باید تا حدودی به فناوری‌های روز دنیا مسلط باشند و آگاه باشند که تغییر در رفتار فرزندان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آن‌ها است .


این مسئول با اشاره به مواردی که در اثر عدم آگاهی و دقت در استفاده از فضای مجازی روی می‌دهد، عنوان کرد: خانواده‌ها به همان اندازه که می‌توانند در پیشگیری و دفع آسیب‌های اجتماعی اهمیت داشته باشند، به همان اندازه نیز در به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی دخیل هستند .


وی با بیان اینکه امروز رسانه‌های ارتباطی و فضای مجازی خصوصا تلگرام اثرات مخرب زیادی دارد که عمده آسیب آن به لحاظ عدم کنترل آن و ترویج بی‌عفتی و بی‌حجابی و حمله به ارزش‌های دینی است، تصریح کرد: گروه هدف برنامه‌های تخریبی این فضا نیز عمدتا جوانان و نوجوانان هستند.


جعفری با بییان اینکه وقت گذرانی بدون کنترل دانش‌آموزان درفضای مجازی منجربه ایجاد هویت کاذب و زودگذر برای آنها می‌شود، تصریح کرد: این هویت کاذب و زودگذر تصویری غیرواقعی برای افراد ایجاد می‌کند و منجر به این می شود که افراد در تلاش و تکاپو برای حضور بیشتر در شبکه‌های اجتماعی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: