• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان:

273 مدرسه تخریبی در سطح استان وجود دارد


رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان گفت: 273 مدرسه تخریبی در سطح استان وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌اکبر فاضلی در جمع خیرین خرم‌دره با اشاره به حمایت مردم خرم‌دره از آموزش و پرورش، تصریح کرد: روحیه گذشت ایثار و فداکاری مردم خرم‌دره بارها شنیده شده است.

 

وی با بیان اینکه در سطح استان یک هزار و 662 ساختمان آموزشی وجود دارد، عنوان کرد: 131 باب از این مدارس در شهرستان خرم‌دره واقع شده است که این مدارس شامل 512 کلاس درس است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در سطح استان 273 مدرسه تخریبی است، یادآور شد: از این تعداد 12 مدرسه در خرم‌دره است و این شهرستان کمترین آمار مدارس تخریبی استان را دارا است.

 

وی تاکید کرد: در سطح استان تعداد مدارسی که نیاز به مقاوم سازی دارد 465 مدرسه است که 12 مدرسه در خرم‌دره است.

 

فاضلی با اشاره به اینکه خرم‌دره بهترین وضعیت فضای آموزشی در استان را دارد، اظهار کرد: خرم‌دره برخوردارترین منطقه از نظر فضای آموزشی است، زیرا میانگین فضای تخریبی استان 16 درصد است که این رقم در خرم‌دره 9.9 دهم درصد است که این امر نشان می‌دهد مردم خرم‌دره آموزش و پرورش را تنها نگذاشته و همواره بدان کمک می‌کنند.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش دروازه توسعه کشور به شمار می‌رود، عنوان کرد: عنصر اصلی توسعه هر کشور توسعه انسانی است که این توسعه نیز از آموزش و پرورش نشات می‌گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه از مهم‌ترین ارکان 7 گانه آموزش و پرورش معلم است، عنوان کرد: باید به وضعیت فرهنگیان به ویژه در حوزه معیشت رسیدگی شود.

 

فاضلی با بیان اینکه فضاهای آموزشی مناسب و برخورداری از تجهیزات توین آموزشی از ارکان اصلی و بسیار مهم و اساسی آموزش و پرورش هستند، گفت: هر چقدر این دو رکن اساسی را مورد توجه و اهمیت قرار دهیم همانقدر به پرورش نیروی انسانی متبحر و متخصص اهمیت داده‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه‌ساز استان از سال 77 آغاز به کار کرده است، عنوان کرد: در سطح استان زنجان 280 مدرسه با 1200 کلاس درس توسط خیرین ساخته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: