• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون روستایی استان زنجان عنوان کرد:

ظرفیت بالای خرم‌دره در برگزاری جشنواره‌های کشاورزی


مدیرکل تعاون روستایی استان زنجان گفت: خرم‌دره ظرفیت برگزاری جشنواره‌ها کشاورزی را دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمود نوری ظهر امروز در جلسه بررسی تشکیل شرکت‌های تعاونی روستایی گردشگری در روستاهای سوکهریز، الوند و انجلین با اشاره به نقش تاثیرگزار گردشگری در اقتصاد کشورها، اظهارکرد: در بسیاری از نقاط دنیا بحث گردشگری به‌عنوان یک استارت برای سایر بخش‌های اقتصادی محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به نقش سازنده تعاونی‌ها در روستاها، تصریح کرد: با توجه به اینکه شاخص سواد در شهرستان خرم‌دره قابل قبول است و مسولان علاقمند و پیگیری دارد می‌توان نسبت به ایجاد تعاونی در روستاها اقدام کرد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه همه کارهای دستگاه‌هی مرتبط با کشاورزی در حوزه کشاورزی ایجاد ثروت برای کشاورز است، بیان کرد: ایجاد ثروت برای کشاورزان سبب می‌شود کشاورز احساس کند وابستگی کمی به منابع دیگر از جمله تسهیلات دولتی دارد که این امر موجب آگاهی کشاورزان و الگوی کشت مناسب می‌شود.

 

وی با اشاره به کشاورزی بودن شهرستان خرم‌دره، تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان خرم‌دره پتانسیل‌های خوبی در حوزه گردشگری دارد می‌توان با برگزاری جشنواره‌های کشاورزی مختلف علاوه بر معرفی شهرستان از پتانسیل‌های این شهرستان در زمینه‌های مختف از جمله موسیقی آشیقی و معرفی بهتر آن استفاده کرد.

 

مدیرکل تعاون روستایی استان زنجان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف در شهرستان هم به نفع کشاورزان و هم به نفع اقتصاد منطقه است.

 

در ادامه این جلسه نیز فرماندار خرم‌دره با اشاره به آغاز به کار اداره تعاون روستایی در شهرستان، تصریح کرد: ایجاد اداره تعاون روستایی از نیازهای اساسی شهرستان با توجه به کشاورزی بودن منطقه بود.

 

حجت محمدی با اشاره به اینکه روستاییان موتور محرک تولید در کشور هستند، تصریح کرد: برای حمایت از روستائیان دولت سال 96 بیش از 12 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در روستاها تزریق که می‌تواند منشا خیر و برکت در روستاها باشد.

 

وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از این تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاها، بیان کرد: اعتبار شهرستان خرم‌دره در این حوزه نزدیک به 9 میلیارد تومان بود.

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس تعاون روستایی شهرستان خرم‌دره با اشاره به این مطلب که یکی از اهداف اصلی گردشگری روستایی جلوگیری از کوچ روستائیان است، اظهار کرد: از دیگر اهداف گردشگری روستایی ایجاد اشتغال خانگی و مشارکت روستائیان در ایجاد تعاونی‌ها است.

 

منصور جمالی با اشاره به وجود محصولات کشاورزی در روستای سوکهریز، تصریح کرد: ارئه این محصولات به صورت سازماندهی شده و ارگانیک علاوه بر کسب درآمد برای کشاورزان جذب گردشگر را نیز به دنبال دارد.

 

وی تصریح کرد: از اهداف عمده تعاونی‌ها در روستاها ارائه محصولات ارگانیک، بهسازی اماکن و حفظ بافت روستا با مشارکت روستاییان، حفظ حیات وحش و حفظ فرهنگ روستایی است.

 

این مسئول یادآور شد: تعاونی‌های روستایی بعد اقتصادی وسیع دارند و در تمام زمینه‌ها از جمله ایجاد کارگاه صنایع‌دستی، محصولات کشاورزی و ارائه خدمات زیست‌محیطی می‌توانند فعال باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: