• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

قاچاق چوب مهم‌ترین چالش پیش روی منابع‌طبیعی در طارم


رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان طارم گفت: قاچاق چوب یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی منابع طبیعی در طارم است.


ضیاالدین حسنلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان،  با بیان اینکه حاشیه اکثر رودخانه‌های شهرستان طارم مملو از درختان چنار است، عنوان کرد: وجود این درختان گاهی چشم طمع سودجویان را به این مناطق برای قطع و قاچاق چوب جلب می‌کند .

 

وی با تاکید بر اینکه اهتمام جدی برای مبارزه با هنجار شکنان منابع طبیعی در شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر قاچاق چوب یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی منابع طبیعی محسوب می‌شود .

 

این مسئول با تاکید براینکه مردم به ویژه روستائیان متضرر اصلی قطع درختان هستند، یادآور شد: قطع بی‌رویه این درختان سبب می‌شود مناطق روستایی در مقابل سیل آسیب‌پذیرتر باشند و خسارت به آنها در صورت وقوع وارد شود .

 

حسنلو با اشاره به تقش تاثیر گذار مردم در عرصه‌های مختلف به ویژه حفاطت از منابع طبیعی، یادآور شد: هر فرد باید به نوبه خود حافظ منابع طبیعی باشد‌ .

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم خاطرنشان کرد: برای حفاطت از منابع طبیعی به ویژه در مناطق روستایی در اکثر روستاها مردم در غالب همیاران طبیعت، دهیاران و شوراهای اسلامی با اداره منابع طبیعی همکاری دارند و موارد تخلف را گزارش می‌‌کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: