• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

همه کارآفرین نیستند


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: نباید انتظار داشت که همه بتوانند کارآفرین باشند و برای خود شغل ایجاد کنند.

 

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: قوانین و شرایط جاری در کشور بایستی به سمتی حرکت کند که فضا و حمایت‌های مناسب متوجه جوانان پرشور و با انگیزه شود به طوری که بهبود فضای نامناسب اقتصادی و ارتقای بسیاری از حوزه‌ها را در آینده شاهد باشیم و نباید فراموش کرد که راهکار و کلید پاسخگویی به نیاز و مطالبات جوان امروز فقط در دست خود نسل جوان است و تا زمانی که اندیشه، نظر و ایده‌های این نسل استماع نشود، انگاری هیچ قدمی برای حل مشکلات آن‌ها برنداشته‌ایم.

 

این مسئول ادامه داد: نباید فراموش کرد که همه نباید کارآفرین سرآمد و مشهور باشند بلکه کارآفرینان باید بتوانند در شغلی که ایجاد کرده و فعالیت می‌کنند در سطح خودشان موفق شوند و مراحل رشد و شکوفایی را قدم به قدم طی کنند همچنین همه کارآفرین نیستند و نمی‌توانند شغل ایجاد کنند.

 

وی افزود: رویکرد جهان و کشورهای توسعه یافته در اقتصاد این است که بانوان و جوانان به عرصه فعالیت‌های اقتصادی وارد شوند و باید توجه کرد که حتی در کشورهای توسعه یافته نیز گاهی فقط یک نابغه می‌تواند در حوزه کارآفرینی تحول‌های بزرگی ایجاد کنند و از آنجایی که همه نابغه نیستند، از کارآفرینان نباید انتظار تحول‌های بزرگ را داشت.

 

جمیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خلاء حضور موثر و پررنگ نسل جوان به ویژه کارآفرینان در بسیاری از حوزه‌های مختلف کشور احساس می‌شود؛ چراکه پایداری و ترقی در اکثر زمینه‌ها دستخوش خلاقیت، افق دید بدیع و توانمندی‌های علمی است که این خصیصه‌ها در جوانان ایرانی به وفور به چشم می‌خورد.

 

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، یادآور شد: اشتغال زنان با پیشرفت جوامع، تغییر و تحول پیدا کرده است. ورود ماشین و صنعت بر اشتغال زنان اثر گذاشته و آنان را از مشاغل سنتی به سوی بخش های صنعتی سوق داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: