• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-3991-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس جهادکشاورزی شهرستان سلطانیه خبر داد:

سرمازدگی بیش از 80 درصد باغات شهرستان سلطانیه


رئیس جهادکشاورزی سلطانیه، از سرمازدگی بیش از 80 درصد باغات این شهرستان خبر داد و گفت: بیشتر باغات این شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار ندارد.

 

پیمان حائری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: وجود باغات مدرن در شهرستان سلطانیه از جمله ویژگی‌های مهم بخش کشاورزی این شهرستان محسوب می‌شود که بخش قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: بروز سرمازدگی اخیر، موجب خسارات به بخش باغات این شهرستان شده است؛ به ‌طوری‌ که بیش از 80 درصد باغات شهرستان سلطانیه را در برگرفته و خسارات زیادی وارد کرده است.

 

حائری تصریح کرد: متاسفانه بیش از 30 درصد محصول گندم شهرستان نیز دچار سرمازدگی اخیر شده است.

 

رئیس جهادکشاورزی شهرستان سلطانیه در ادامه یادآورشد: شهرستان سلطانیه به دلیل قرارگیری در یک موقعیت جغرافیایی ویژه محصول کشاورزی این منطقه همواره در معرض سرمازدگی قرار دارند که در این راستا بیمه کشاورزی یک از مهم‌ترین مباحث در جهت جبران خسارت وارده به شمار می‌آید.

 

وی افزود: وجود موانعی چون، دیرکرد در پرداخت، کم بودن مبلغ خسارت با توجه به هزینه‌ای که کشاورز متقبل شده، از جمله موانع پیش ‌روی کشاورزان و باغداران در شهرستان سلطانیه محسوب می‌شود که موجب شده تا راغب به بیمه کردن محصولات خود نباشند.

 

حائری تصریح کرد: شهرستان سلطانیه در حوزه بیمه کشاورزی در سطح خوبی در استان زنجان محسوب می‌شود که در صورت رفع موانع شاهد استقبال کشاورزان این شهرستان از بیمه کشاورزی خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: