• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1887-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان:

فضای پیرامون بازار، فرصتی برای جذب گردشگر است


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، گفت: فضای پیرامونی بازار زنجان، فرصت مناسبی برای جذب گردشگر به استان است.

 

یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه یکی از رویکردهای ما برای حل مشکلات به‌وجود آمده در بازار زنجان، استفاده از ظرفیت این مجموعه ارزشمند اقتصادی است، افزود: بازار زنجان، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده کشور است، از همین رو باید دقت کنیم که ساماندهی آن به عهده یک ارگان و یا دستگاه خاص نبوده و نیازمند هماهنگی همگانی است.

 

وی با اشاره به اینکه مرمت اضطراری بازار نیازمند 20 میلیارد ریال اعتبار است، تصریح کرد: بی‌شک اعتبارات در مقابل نیازمندی‌های بازار زنجان، بسیار محدود است، به همین خاطر معتقدیم برای نگهداری بازار باید اعتبارات ملی و استانی قابل توجهی در این زمینه برای رفع مشکلات بازار زنجان اختصاص یابد تا پاسخ‌گوی نیازهایی که در این خصوص داریم، باشد.

 

این مسئول با یادآوری اینکه بحث رسیدگی و ساماندهی به وضعیت بازار بزرگ زنجان، یکی از رویکردهای اصلی استان به‌شمار می‌رود، ادامه داد: بازار زنجان نیز همچون سایر بناهای تاریخی استان نیازمند مرمت مستمر است و با توجه به فضای پیرامونی که این مجموعه اقتصادی استان برای جذب گردشگر دارد، باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به بازسازی آن صورت گیرد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه طول راسته و سراهای بازار در مجموع بیش از 2000 کیلومتر است، خاطرنشان کرد: اقداماتی در راستای مرمت بازار از جمله تاسیسات و ... انجام شده است، اما طبق برآورد، مرمت اضطراری بازار نیازمند 20 میلیارد ریال اعتبار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: