• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد:

تامین ۳۰ درصد منابع از محل بهره‌وری


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد منابع از محل بهره‌وری تامین شود .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شب گذشته شهرام طهماسبی در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: آنچه به عنوان هم‌پوشانی بیمه‌ها در جلسات مختلف صحبت شده ،حوزه‌هایی از قبیل تامین‌اجتماعی را شامل می‌شود که با پالایش‌های انجام‌شده فقط در این بخش قریب به ۸۳ هزار دوباره‌شماری انجام شده که به تدریج باید از فهرست دفترچه‌ها حذف شود .

 

این مسئول ادامه داد: اجرای طرح بیمه سلامت هزینه‌های بالایی دارد و امیدواریم با رفع هم‌پوشانی‌ها حقی از کسی ضایع نشود و کسی نیز بیشتر از حقش خدمات دریافت نکند که با این کار عملا بهره‌وری افزایش یافته و کیفیت خدمات ارائه شده بیشتر شود و اتلاف منابع به حداقل برسد .

 

وی بهره‌وری را یکی از اساسی‌ترین اهداف برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: بر اساس آنچه که در برنامه ششم توسعه تعریف شده باید یک‌سوم و یا ۳۰ درصد منابع از حوزه بهره‌وری تامین شود که این مهم نیازمند توجه ویژه به این بخش است .

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها باید به درون خود نگاهی بیاندازند و با آنالیز برنامه‌هایشان در صورت نیاز با مشاوران برای رسیدن به بهره‌وری قرارداد ببندند، البته لازم به توجه است که برخی دستگاه‌ها نیز در این زمینه اقدامات مناسبی انجام دهند .

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: امسال اولین سالی است که بودجه‌ریزی عملیاتی در کشور انجام می‌شود به همین دلیل باید برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های صحیح، در جای خود اجرا شود .

 

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان زنجان، اظهار کرد: مصرف انرژی باید به طور جدی در استان پیگیری شود و این پیگیری به خصوص در بخش صنعت باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که بسیاری از صنایع استان کمتر از ظرفیت اسمی خود فعالیت می‌کنند ولی مصرف انرژی بالایی دارد .

 

رضا عسگری با تاکید بر استفاده از نور طبیعی، ادامه داد: باید در معماری شهری به استفاده از نور طبیعی در ساختمان‌ها توجه ویژه‌ای شود تا استفاده از انرژی‌ها به حداقل برسد که این مهم نیازمند فعالیت‌های فرهنگی عظیمی است .

 

در ادامه این جلسه مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان، اظهار کرد: آبیاری چمن‌های فضای سبز در سطح شهر موجب مصرف بالای آب در سطح شهر می‌شود که حذف این نوع پوشش گیاهی در کاهش مصرف آب موثر است و در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز اقدامات مناسبی انجام شده که در صورت الگوبرداری شاهد نتایج مثبت خواهیم بود .

 

خدیجه ابراهیم‌خانی ادامه داد: در باغشهرها نیز مصرف آب بالا است و این در شرایطی است که تقاضا برای داشتن باغشهر در استان افزایش یافته و خانواده‌ها آن را نشانه زندگی لوکس و تجملاتی می‌دانند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: