• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-5491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان خرم‌دره:

پتانسیل بخش خدمات در ایجاد اشتغال مورد غفلت واقع شده است


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان خرم‌دره گفت: پتانسیل بخش خدمات در ایجاد اشتغال مورد غفلت واقع شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حبیب‌الله مقدم شامگاه دیروز در دیدار با فرماندار خرم‌دره، اظهار کرد: در سال 96 نسبت به بررسی 168 پرونده در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف اقدام شد که این پرونده‌ها منجر به صدور حکم شده است .


وی، تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در سال 96 را 319 نفر اعلام کرد و افزود: امسال 310 نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند .


مقدم با اشاره به اینکه شورای اسلامی در 6 شرکت شهرستان خرم‌دره تشکیل شده است، اظهار کرد: در هفت واحد تولیدی نیز نماینده کارگری فعال هستند .


وی با اشاره به فعالیت دو واحد کاریابی در شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: در سال 96 تعداد 880 نفر در این کاریابی‌ها ثبت‌نام کرده بودند .


این مسئول با بیان اینکه ثبت‌نامی‌های سامانه کارا نیز 325 نفر متقاضی در غالب شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در گرایش‌های مختلف بودند، اظهار کرد: بیشترین درخواست‌ها در سامانه کارا در حوزه کشاورزی است .


وی با بیان اینکه در حوزه تعاون شهرستان نیز 61 شرکت تعاونی فعال بوده و 18 تعاونی نیز در گرایش‌های مختلف در دست اجرا است، تصریح کرد: شرکت تعاونی توسعه عمران خرم‌دره دومین شرکت تعاونی توسعه عمران است که در سطح استان فعالیت می‌کند .


مقدم اظهار کرد: با توجه به سرشماری سال 95 حدود 35 درصد اشتغال شهرستان در حوزه کشاورزی، 32 درصد صنعت و 33 درصد نیز در بخش خدمات است .


وی با بیان اینکه باید توجه جدی به ظرفیت بخش خدمات در ایجاد اشتغال وجود داشته باشد، عنوان کرد: از پتانسیلی که بخش خدمات در زمینه ایجاد اشتغال دارد به خوبی بهره گرفته نشده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: