• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-5591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سمیه خرم‌دره:

حرفه‌آموزی برای دانش‌آموزان یک ضرورت است


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سمیه خرم‌دره گفت: حرفه‌آموزی برای دانش آموزان یک ضرورت است.

 

مینا عربخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری هفته مشاغل، اظهار کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش شهرستان همزمان با هفته مشاغل دانش‌آموزان مدارس مختلف از مرکز سمیه و کارگاه‌های آن بازدید بعمل آوردند که با توجه به میانگین تعداد دانش آموزان هر گروه، در مجموع بازدید این افراد و همچنین حضور مشاور و مربیان مرکز در مدارس را باید مثبت ارزیابی کرد.

 

وی با اشاره به اینکه در زمینه ضرورت آشنایی دانش‌آموزان با حرفه‌آموزی هیچ تردیدی وجود ندارد، بیان کرد: آمادگی ذهنی تا زمانی که با توانایی کارکردی پیوند نداشته باشد عملا" به مرحله کاربردی نخواهد رسید .

 

وی تاکید کرد: آموزش صرفا تئوری محور و متکی بر حافظه در دنیای امروز راه به جایی نمی‌برد؛ چرا که گسترش فناوری‌های نوین و نفوذ آن در زندگی روزمره مردم ایجاب می‌کند که آموزش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به موازات هم افراد را برای بهره‌مندی و بهره‌وری از امکانات نوین زیستی توانمند سازند.  

 

این مسئول یادآور شد: امروزه بدون آموزش‌های فن محور و فن آورانه نمی‌توان جهان تکنولوژیک معاصر را اداره کرد.

 

وی با اشاره به مهم‌ترین تاثیر آشنایی دانش‌آموزان با مراکز فنی و حرفه‌ای و رشته‌های کارگاهی، اظهار کرد: این آشنایی می‌تواند تصویری شفاف از چگونگی کاربرد آموخته‌های نظری به عملی را در ذهن دانش‌آموز ایجاد کند.

 

عربخانی تاکید کرد: آشنایی دانش‌آموز با مراکز فنی وحرفه ای همچنین آنان را در شناخت توانایی‌ها و علاقمندی و نیز استعداد خویش یاری کرده و جهت‌گیری درستی را در آینده دلخواه او ایجاد خواهد کرد .


وی ایجاد انگیزه، تلاش برای آفرینش، لذت ساختن و کارکردن، بهره‌مندی از خلاقیت‌های فردی و بسیاری موارد دیگر را از مواردی دانست که می‌تواند افق آینده دانش‌آموز و قوه تخیل او را ترسیم و بارور سازد .

 

این مسئول با ارایه راهکارهایی در زمینه تعامل هر چه بیشتر مراکز فنی و حرفه‌ای و مدارس، عنوان کرد: از مهم‌ترین این راهکارها می‌توان به  اختصاص یک روز آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای دانش آموزان در رشته‌های مختلف، اختصاص بخشی از اوقات فراغت دانش‌آموزی با حضور دانش آموزان در مراکز فنی و حرفه‌ای و سوق دادن دانش‌آموزان برای مهارت‌آموزی در تعطیلات تابستانی اشاره کرد که می‌تواند زمینه ساز حرکت بسیار مهمی در بهره‌مندی از این اوقات به سود حرفه‌آموزی باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: