• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-2388-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

/رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا/

وزنه‌بردار زنجانی مدال برنز آسیا را از آن خود کرد


عضو هیئت وزنه‌برداری استان، از کسب مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا توسط ورزشکار زنجانی خبر داد.

 

علی نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی نوجونان و جوانان آسیا در ازبکستان برگزار شد، افزود: در این دوره از رقابت‌ها دو ورزشکار زنجانی حضور داشتند که بعد از کسب مدال ارزشمند طلا توسط حسین سلطانی، امیر عزیزی، دیگر ورزشکار زنجانی حاضر در این مسابقات به مدال برنز دسته 105 کیلوگرم دست یافت.

 

وی با یادآوری اینکه در رقابت دسته 105 کیلوگرم این دوره از رقابت‌ها، 9 ورزشکار حضور داشتند، تصریح کرد: امیر عزیزی با رکورد ورودی 350 کیلوگرم به مصاف حریفان خود از کشورهای ازبکستان، ویتنام و کره‌جنوبی رفت، این در حالی است که در صدر این وزن «هوانگ» از کره‌جنوبی با رکورد ورودی 358 کیلوگرم قرار داشت.

 

این فعال ورزشی در ادامه اظهار کرد: امیر عزیزی ورزشکار زنجانی دسته 105 کیلوگرم تیم‌ملی جوانان، دو وزنه 156 و 162 کیلویی را مهار کرد ولی وزنه 169 کیلوگرم را بالای سر نبرد و به مدال برنز حرکت یک‌ضرب دست یافت. وی در اولین حرکت دوضرب خود نیز وزنه 191 کیلوگرم را مهار کرد ولی در بار دوم و سوم وزنه‌های 200 و 201 کیلوگرم را بالای سر نبرد تا با سه مدال برنز کار خود خاتمه دهد.

 

عضو هیئت وزنه‌برداری استان زنجان با اشاره به اینکه در رده‌بندی نفرات برتر دسته 105 کیلوگرم، اکبر از ازبکستان بر سکوب قهرمانی ایستاد، هانگ از کره‌جنوبی دوم شد و امیر عزیزی از ایران عنوان سومی را از آن خود کرد، افزود: در رده‌بندی امتیازی جوانان نیز ایران با 591 امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد، ازبکستان با 562 امتیاز به مقام نایب‌قهرمانی رسید و ویتنام با 548 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

 

به گزارش ایسنا، در اولین روز این رقابت‌ها نیز حسین سلطانی از زنجان در دسته 77 کیلوگرم توانست به 3 مدال ارزشمند طلا دست یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: