• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-5891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کپی‌برداری در نشریات دانشجویی؛ ممنوع


مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی گفت: کپی‌برداری در نشریات دانشجویی به هر بهانه‌ای ممنوع است.


مهدی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کپی‌برداری یکی از آفاتی است که هر از گاهی در برخی از نشریات مشاهده می‌کنیم و در نشریات دانشجویی نیز در مواردی این مسئله مشاهده می‌شود.


وی با تاکید بر اینکه هرگونه کپی‌برداری در هر نشریه‌ای، مخصوصا نشریات تخصصی شان و جایگاه نشریه را زیر سئوال می‌برد، افزود: با کپی‌برداری؛ در واقع جایگاه و شان اعضای هیئت تحریریه نشریه را زیر سوال می‌بریم.


محمدی با تاکید بر اینکه اعضای هیئت تحریریه و فعالان نشریات دانشجویی در تدوین و انتشار مطالب باید از منابع متقن و موثق استفاده کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به در دسترس بودن منابع مطالعاتی در سطح دانشگاه‌ها همچنین وجود اعضای هیئت علمی در رشته‌های مختلف، این امکان برای فعالان نشریات دانشجویی به خوبی وجود دارد.


مدیر مسئول نشریه دانشجویی بسام خاطرنشان کرد: رسالت نشریات دانشجویی توجه به موضوعات روز، بررسی آنها و ارائه راهکارهای مناسب است، زیرا دانشجویان یکی از اقشار اثرگذار در مسائل اجتماعی می‌توانند باشند.


محمدی با اشاره به اینکه معمولا در نشریات زرد شاهد کپی‌برداری هستیم، تاکید کرد: هرچه قدر نشریه به ویژه نشریات دانشجویی در تولید محتوا و مطالب خود مستقل عمل کنند تخصصی‌تر بوده و به خوبی می‌توانند اعتماد مخاطب را جلب کنند.


به گزارش ایسنا، نهمین شماره نشریه دانشجویی بسام با سردبیری فاطمه رحیمی‌هنرور در دانشگاه آزاد ابهر با موضوعات مختلف از جمله امپریالیسم فرهنگی، بزنی در بری، سبک زندگی اسلامی، مدرنیسم، سلامت معنوی با محوریت سلامت معنوی پرستاران منتشر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: