• چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-885-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

مهدویت مسئله مهم روز جهان است


کارشناس امور دینی گفت: اندیشه مهدویت همواره در طول تاریخ قابل بررسی بوده ولی این بحث در عصر کنونی از حساسیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است، در نتیجه ضروری است نگاه جامعی به اصل اندیشه مهدوی داشته باشیم .


حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: موضوع مهدویت از منظر تشیع این مسئله کهنه و ریشه‌دار است، به‌ طوری‌ که سابقه آن به زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌رسد .


وی افزود: به موضوع مهدویت در قرآن کریم و روایات متعدد ائمه اطهار (ع) اشاره شده است، شیعیان بر اساس عقل، کتاب و سنت عقیده دارند که با ظهور ولی خدا، هیچ حکومت باطلی روی زمین باقی نمی‌ماند، بلکه همه مکتب‌های موجود و حکومت‌های مقتدر زمان یکی پس از دیگری از بین رفته و متلاشی می‌شوند .


محمدی تصریح کرد: در زمان ظهور موعود، مظهر شرک، کفر، بی‌عدالتی از بین می‌رود و عدالت به معنی واقعی کلمه محقق می‌شود و هر حقی به صاحب حق می‌رسد .


این کارشناس در ادامه یادآور شد: جريان مهدويت، جريان تحقق ولايت و حکومت حق به شکل کامل است. با جریان مهدویت، کلمه باطل محو و بساط ظلم طاغوتیان در دنیا جمع می‌شود .


محمدی افزود: اندیشه مهدویت همواره در طول تاریخ قابل بررسی بوده ولی این بحث در عصر کنونی از حساسیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است، در نتیجه ضروری است نگاه جامعی به اصل اندیشه مهدوی داشته باشیم .


وی خاطرنشان کرد: از نظر قرآن کریم در آینده، فقط صالحان وارثان زمین خواهند بود و حكومت جهان و اداره امور آن را به دست خواهند گرفت و حكومت واحدى بر جهان استوار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: