• چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-985-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

موضوع مهدویت، نقش کلیدى در زندگى بشر دارد


کارشناس امور دینی گفت: موضوع مهدویت نقش کلیدى در زندگى بشر دارد ولی با وجود تلاش‌‏هاى انجام شده، هنوز این حوزه ناگفته‌‏هاى فراوان دارد.


حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: مهدویت در اصطلاح،‌ به معنای اعتقاد به ظهور مهدی (عج) گفته می‌شود که از جمله اعتقادات اصولی شیعه اثنی عشری محسوب می‌شود .


وی افزود: به اعتقاد شیعه، حضرت مهدی (عج) همان پدید آوردنده حکومت عدل جهانی است. اين عقيده اختصاص به شيعه ندارد و همه فرقه‌های اسلامی در آن مشترک هستند .


ناصر تصریح کرد: انسان‌ها همیشه در آرزوی رسیدن به جامعه‌ای هستند که در آن، آسایش، رفاه، عدالت و امنیت وجود داشته و بتوانند به آسانی به آن‌ها برسند، باید گفت که تعریف این جامعه آرمانی همان جامعه‌ای است که شیعه در عصر ظهور در انتظار آن است.


این کارشناس در ادامه یادآور شد: بر اساس روایتی از امام محمد باقر (ع) در رابطه با مشخصه عصر ظهور می‌فرمایند: عقول و افکار مردم در عصر ظهور شکوفا شده و اخلاق آنان کامل می‌شود؛ انسان جامعه مهدوی، در سایه بینش عمیق، دانایی و ایمانی، ریشه‌های مفاسد و معایب را از درون خود می‌زداید و بر معرفت و معنویت خود می‌افزاید .


ناصر خاطرنشان کرد: مباحث مهدویت از جمله موضوعاتى است که نقش کلیدى در زندگى بشر دارد، با و جود تلاش‌‏هاى انجام شده، هنوز این موضوع ناگفته‏‌هاى فراوان دارد و به‌جا است که عالمان و محققان در این عرصه تلاشى دوچندان انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: