• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-14814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

توصیه یک مشاور به زوجین؛

سازش‌های عجولانه قبل از ازدواج را کنار بگذارید


یک مشاور گفت: سازش، مدارا و مصالحه در زندگی مشترك از اهميت زيادی برخوردار است، اما وقتی اين سازش زودهنگام و ناپخته و از شرايط بالغانه به دور باشد، تـأثير مخربـی در ارتباط خواهد داشت.


فرناز امیراصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: يكی از اشتباهاتی كه در زمـان آشـنايی مرتكـب مـي‌شـويم ايـن اسـت كـه ارزش‌ها، رفتارها و عادت‌های خود را به سرعت تغيير مي‌دهيم تا وانمود كنيم كه با فرد مقابل توافق و هماهنگی داريم؛ در واقع در ابتدای آشـنايی، بـا چـشم‌پوشـی و كوتـاه آمـدن از آن‌چـه كـه برايمان اهميت دارد، سعی می‌كنيم كه رابطه را حفظ كنيم و این اصلا برای سال‌های آتی مطلوب نیست.


وی با بیان این‌که چشم‌پوشی از باورها و ارزش‌های خود ، دست برداشتن از علايق و فعاليت‌ها و كناره‌گيری از خانواده و دوستان از مصادیق سازش‌های عجولانه است، ادامه داد: وقتی متوجه می‌شويم كه عقايد و باورها و علايق ما به مذاق فرد مقابل خوش نمی‌آيد، ممكن است كه برای عقايد، باورهـا و علايق خود اهميت كمتری قائل شويم تا وانمود كنيم كه بسيار باهم تفـاهم داريـم. البتـه كاملا آشكار است كه اين يك تفاهم قلابی و ساختگی است.


امیراصلانی تصریح کرد: وقتی می‌خواهيم با كسی ازدواج كنيم، باورها، نگرش‌ها و عقايـد خـود را بـا او در ميان می‌گذاريم و درباره باورها، نگرش‌ها و عقايد او نيز اطلاعاتی به‌دسـت مـی‌آوريـم. اما اگر برخی از ارزش‌ها و نگرش‌هاي‌مان از هم‌خوانی كافی با ارزش‌هـا و نگـرش‌هـای طـرف مقابل برخوردار نباشد، ما تنها دو راه داريم . اول اين‌كـه باورهـا و ارزش‌های خـود را حفـظ كنيم و دوم اين‌كه برای رسيدن به آن فرد از باورها و ارزش‌های خود چشم‌پوشی كنيم .


این مشاور در خصوص سازش‌های عجولانه در مورد علايق و فعاليت‌های فردی نیز خاطرنشان کرد: وقتی در چنین موضعی قرار می‌گیریم، علايق شخصی و كارهای خود را رها می‌كنيم، به خصوص اگر فكر كنيم كه علايق و كارهای ما بـرای فرد مقابل اهميتی ندارد و يا اين‌كه با آينده مشترك‌مان تعارض دارد . در چنین شرایطی خود را غرق علايق و كارهای همسر آينده‌مان می‌كنيم در حالی كه از آن‌هـا لذتی نمی‌بريم .


وی با تاکید بر این‌که سازش‌های عجولانه ممکن است به شکل كناره‌گيری از خانواده و دوستان نیز رخ دهد، افزود: در ابتدای آشنایی، اگر طرف مقابل با دوستان و خانواده ما راحت نباشد، وقت كمتری را با آن‌ها سپری می‌كنيم و برای خوشحال كردن همسر آینده‌مان با كسانی وقت خود را می‌گذرانیم كه از بودن با آن‌ها لـذت نمی‌بريم . این شرایط نیز در ابتدا ممکن است جذاب به نظر برسد اما رفته رفته رابطه را مخدوش کرده و جای خود را به تنفر می‌دهد.


امیراصلانی یادآور شد: قبل از این‌كه وارد یک رابطه شویم باید درست فکر کنیم. این كه مرد یا زنی را با تمام وجود دوست داشته باشیم و برای رفتارهایش احترام قائل باشیم اما او حتی نگاهی به ما نیاندازد عاقلانه نیست. باید کسی را دوست داشته باشیم که او هم متقابلا نظرات و عقاید خصوصی ما را بپذیرد. فقط در صورتی که هر دو طرف به هم عشق بورزند و برای خواسته‌های یکدیگر احترام قابل باشند، خوشبختی نصیب این زوج می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: