• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

حمایت از همه کالاها در هر سطح کیفی، ضربه به ارکان تولید است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: حمایت از همه کالاها در هر سطح کیفی ضربه به ارکان تولید است.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به حمایت از کالای داخلی، اظهار کرد: اگر برای مصرف‌کنندگان این الزام وجود داشته باشد که فقط باید از کالای تولید داخلی استفاده کنند، در حق مصرف‌کننده اجحاف انجام می‌شود؛ چرا که همه تولیدات داخلی از جمله کالا و خدمات این ظرفیت و شرایط بازاری و قیمتی را ندارد که بتواند با کالاهای همسان خارجی رقابت کنند.

 

این مسئول ادامه داد: تمرکز برای استفاده و بره‌برداری به سمت کالایی است که بتواند قابلیت رقابت‌پذیری را با کالای مشابه خود داشته باشد.شرایط اقلیمی، آب‌وهوایی، دانش نیروی انسانی و سیستم مدیریتی باید به گونه‌ای ترکیب شود که بهتر از محصول تولید خارج شود تا مورد اقبال مصرف‌کننده قرار گیرد.

 

وی حمایت از همه کالاها در هر سطح کیفی را ضربه به ارکان تولید دانست و افزود: طیبعی است که فرهنگ‌ایرانی، کالای با کیفیت ایرانی را میطلبد و این کالا باید با کیفیت و قیمت رقابتی به بازار ارائه شود به عبارت دیگر محصولاتی که بر روی آن تمرکز کرد باید دانش فنی و شرایط تولید آن به گونه‌ای باشد که بتواند برای کشور مزیت رقابتی تولید ایجاد کند.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: اولین اقدام در راستای تحقق شعار سال، بررسی حوزه‌ها و بخش‌هایی است که قابل توسعه و دارای مزیت نسبی بوده و سرمایه‌گذاری در آن‌ها موجب تحول استان شود و مهم‌تر از همه، با سیاست‌گذاری‌های نظام برنامه‌ریزی استان و آمایش سرزمین سازگاری بیشتری داشته باشد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: آنچه مبنای تحقق شعار سال است، باید توسط همه بخش‌ها عملیاتی شود. طبیعتا موانع و مشکلاتی در حوزه اشتغال وجود دارد که سبب کندی عملکرد می‌شود ولی همه این مشکلات به وجود آمده متوجه دولت نبوده بلکه دیگر نهادهایی که در ایجاد اشتغال دخیل هستند نیز باید همکاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: