• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نشست علمی "زمینه‌های فرهنگی علم مدرن" در دانشگاه زنجان


نشست علمی با عنوان زمینه‌های فرهنگی علم مدرن به همت گروه فلسفه دانشگاه زنجان و با همکاری دفتر همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه برگزار می‌شود‌ .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نشست علمی با عنوان زمینه‌های فرهنگی علم مدرن به همت گروه فلسفه دانشگاه زنجان با همکاری دفتر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه زنجان برگزار می‌شود‌ .


این نشست علمی با سخنرانی پرفسور زیچینگ فانگ عضو آکادمی چین همراه خواهد بود و حول موضوع زمینه‌های فرهنگی علم مدرن سخنرانی خواهد شد .


منظور از علم مدرن، علمی است که در غرب پس از رنسانس به وجود آمد که وجه غالب علم در تمدن غرب شد. اساس این علم تجربه است. از این‌رو، این ویژگی در حوزه‌‌ها و شاخه‌های گوناگون علم مدرن وجود و سیطره دارد. علوم تجربی، اختصاص به علوم طبیعی، همانند فیزیک و شیمی ندارد، بلکه علوم انسانی، همانند روان‌شناسی، اقتصاد و جامعه‌شناسی را، که از روش تجربی استفاده می‌کنند، نیز شامل می‌شود. به صورت کلی، هر علمی که روش آن تجربه، مشاهده و آزمایش، نظریه پردازی و آزمون باشد، علم تجربی اطلاق می‌گردد، اعم از علوم طبیعی یا انسانی .


علم مدرن ویژگی‌هایی دارد که توجه به آنها، موجب شناخت بیشتر این علم می‌شود. این ویژگی‌ها می‌تواند بسیار گسترده باشد. ولی ویژگی‌هایی مورد نظر در این پژوهش، اموری است که علم مدرن به صورت عام آنها را در خود دارد و غالباً این علم را در برابر علم و فرهنگ دینی و سنتی قرار می‌دهد .


این سخنرانی روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه، ساعت 10، سالن جلسات دانشکده علوم انسانی برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این سخنرانی در این سالن حضور پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: