• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-6291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم:

بازنشستگان فرهنگی، گنجینه ارزشمند آموزش و پرورش هستند


سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: بازنشتگان فرهنگی گنجینه ارزشمند آموزش و پرورش هستند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یعقوب رحمانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فرهنگیان بازنشسته و پیشکسوت شهرستان طارم با تاکید بر جایگاه‌ والای معام در ادیان مختلف به ویزه در دین مبین اسلام، اظهار کرد: در رابطه با عظمت مقام معلم همین بس که حضرت علی (ع) فرمودند: هر کس به من کلمه‌ای بیاموزد مرا بنده خود ساخته است .


وی افزود: اولین معلم هستی خداوند متعال است و اوست که از طریق انبیا آنچه را انسان‌ها نمی‌توانستند بدانند به آنها آموخت. خدایی که کتاب عظیم خود قرآن را که راهنمای بشریت تا انتهای تاریخ است با خواندن آغاز کرد و به قلم سوگند یاد کرد .


این مسئول با اشاره به اینکه 12 اردیبهشت سالروز شهادت فیلسوف گران‌قدر و استاد بزرگوار شهید علامه مرتضی مطهری بهانه‌ای است تا مقام شامخ علم و عالم گرامی داشته شود، اظهار کرد: هر روز و هر هفته روز و هفته معلم است و اختصاص یک روز و هفته به نام معلم نمادین است .


وی تصریح کرد: معلمان هر لحظه از عمرشان را همچون شمعی که خود می‌سوزد و دیگران را روشنی می‌بخشد نثار تعالی جامعه می‌کنند که نمود عینی تلاش آنان دانش‌آموختگان و فرهیختگان و پرورش یافتگانی هستند که جامعه انسانی را اداره می‌کنند .


وی تصریح کرد: معلم با انسان دارای روح و عواطف سر و کار دارد و باید تلاش کند دانش‌آموزی را پرورش و تربیت کند که در کنار تخصص متعهد نیز باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: