• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان:

رشد جامعه در گرو اهمیت به جایگاه علما است


نماینده ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان گفت: علما از جایگاه بسیار مهمی در منظر دین اسلام برخوردار هستند، به طوری که در جامعه‌ای اگر به جایگاه علم و عالم توجه نشود، آن جامعه رشد نخواهد کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام نجم‌الدین فتحی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: از منظر دین مبین اسلام، علما از جایگاه بسیار مهمی برخوردارند، به طوری که جایگاه علما از شهدا نیز افزون‌تر است، زیرا شهدا برای رسیدن به عندالرب به علما اقتدا کرده‌اند.

 

وی افزود: جامعه‌ای که در آن به علم و عالم بها داده نشود آن جامعه رشد نخواهد کرد، سخن از علم و عالم نشان از جایگاه مهم این دو در زندگی جوامع بشری دارد.

 

فتحی در ادامه به ویژگی شهید مطهری اشاره کرد و گفت: جامعیت، نخستین ویژگی این شهید عالم محسوب می‌شود. دفاع از ایدئولوژی دینی، دفاع از روحانیت اصیل، شناخت نیازهای روز جامعه، مردمی بودن، ساده‌نگاری آثار وی، معرفی و تبیین اسلام ناب، مقابله و نقد محترمانه با اندیشه‌های خرافی، حق‌گو و مرد دین و سیاست بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ناحیه زنجان، یادآور شد: عشق به ولایت فقیه یکی از ویژگی‌های مهم شهید مطهری بود و همه جانبه از جایگاه ولایت دفاع می‌کرد.

 

فتحی افزود: شهید مرتضی مطهری دارای ویژگی‌های مهمی بود که می‌توان تک‌تک این ویژگی‌ها را در زمینه‌های علمی، شخصی، اجتماعی، دینی و اخلاقی بررسی و از آن‌ها الگو گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام عالمان بسیاری همچون شهید مطهری بوده و هستند که با زندگی و آثارشان نقش بسیار مهمی را در حیات و جامعه اسلامی ایفا کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: