• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1585-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر تاکید کرد:

خرید کالای ایرانی، راهکاری برای پیشرفت نظام اسلامی


امام جمعه ابهر اظهار کرد: خرید کالای ایرانی و انتخاب مدیران در تراز انقلاب اسلامی، دو مسئله اساسی و ریشه‌ای در پیشرفت نظام اسلامی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به دو مسئله اساسی و ریشه‌ای در پیشرفت نظام اسلامی که امروز درمان همه دردهای اقتصادی کشور است، اشاره کرد و افزود: راه مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا، خرید کالای ایرانی است. همچنین انتخاب مدیران باید در تراز انقلاب اسلامی صورت گیرد.

 

وی در تشریح این دو امر مهم به تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان پرداخت و تصریح کرد: مهم‏ترین محورهاى سخنان رهبر انقلاب‏ در این دیدار شامل اهمیت به نیروى انسانی بخشِ تولید، برطرف كردن مشكلات و موانع كارآفرینان و كارگران و افزایش ظرفیت تولید واحدهاى تولیدى، تصمیم جدى مردم براى خرید تولیدات داخلى، حمایت از كالاى ایرانى، تكیه بر توانایى‏ها و ظرفیت‏هاى داخلى، ارتباط با دنیا در عین چشم دوختن به نیروى داخلى، تکیه نکردن مسئولان به خارج از کشور و مقابله با واردات بی‌رویه و قاچاق کالا بود.

 

خطیب نمازجمعه ابهر در ادامه به سالروز شهادت متفکر بزرگ و فیلسوف و عارف کامل آیت‌الله مطهری و روز معلم اشاره و اظهار کرد: این بزرگوار در دوران زندگی خود، همت‌اش دفاع از حقایق اسلام و معارضه و مقابله با دشمنی‌هایی بود که در عرصه فکر و اندیشه علیه اسلام مطرح می‌شد. او چشمه فیاض و جوشانی بود که این چشمه می‌توانست برکات بسیار زیادی و جدیدی را به عالم اسلام ارزانی کند اما دشمنان قبل از دوستان او را شناختند و اجازه ندادند بیش از آن برکاتش به جامعه انسانی برسد.

 

وی ادامه داد: او یک وظیفه‌شناس بود و در مقابل دین، خودش را یک سرباز مطیع و فرمانبردار احساس می‌کرد و جامعه را مثل یک جراح و طبیب ماهر جراحی می‌کرد و هر دردی و میکروبی را که می‌دید به فکر معالجه می‌افتاد. روزی دید در بدنه جامعه به زنان ظلم می‌شود و تلقی جوامع غربی از زن به عنوان یک ملعبه و یک وسیله لذت‌جویی مردان است و حریم زنان شکسته شده است، سریع دست به قلم برد و کتاب حقوق زن و مسئله حجاب و امثال آن را مطرح کرد.

 

امام جمعه ابهر یادآور شد: شهید مطهری روزی در طبابت ماهرانه خود دید جوانان اعتقاد ضعیفی دارند، کتاب جهان‌بینی توحیدی و داستان و راستان را نوشت. نهایت اینکه شهید مطهری یک فهمنده و فهماننده خوبی بود، چون معلم خوب کسی است که دانشجوی خوبی باشد، باید تشنه تعلم باشد، شهید مطهری از آنجایی که متعلم خوبی بود، معلم خوب و الگوی معلمان شد و لذا امروز آموزش و پرورش مهم‌ترین کار یک کشور است.

 

رحیمی خاطرنشان کرد: اگر کشوری بخواهد به عزت مادی، به سعادت معنوی به سیطره ‌سیاسی، به پیشروی علمی، به آبادانی زندگی دنیا و به هر آرزویی بخواهد دست پیدا کند باید به آموزش و پرورش به عنوان یک کار بنیانی نگاه کند و در فکر فراهم کردن مقدمات یک تحول بنیادی باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: