• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

در صورت خروج آمریکا از برجام، بهترین فرصت برای توجه به اقتصادمقاومتی است


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، بهترین فرصت برای توجه به اقتصاد مقاومتی و توان داخلی فراهم خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: از مناسبت‌های پیش رو می‌توان به ۱۷ شعبان زادروز مفاخر شیعه، آیت‌الله شیخ صدوق اشاره کرد که در طول حیاتش ۳۰۰ جلد کتاب را گردآورده است.

 

وی افزود: آثار عالمان دینی چون آیت‌الله کلینی و شیخ صدوق، منشا حیات دینی جامعه است، به طوری که آثار این عالمان دینی پس از گذشت چند قرن بازهم زنده است و این نشان از ارزش و اهمیت این آثار دارد.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: جهاد یک امر مهم و ضروری در دین اسلام محسوب می‌شود که این جهاد از ابعاد مختلف همچون جهاد علمی، جهاد در راه کسب روزی حلال، جهاد از کشور و غیره حائز اهمیت است. امام راحل در ۳۰ سال گذشته، در رابطه با جایگاه کارگر فرمودند که دست کسانی که بی‌ادعا در راه اقتصاد کشور می‌کوشند را می‌بوسند.

 

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: حمایت و خرید کالای ایرانی یکی دیگر از ابعاد مهم درباره جهاد اقتصادی محسوب می‌شود که مقام معظم رهبری به این نکته در طول سال‌های اخیر اشاره و تاکید فراوان داشته‌اند.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: در سال ۸۲ ایران بر اساس برخی راهبردهای ملی و جهانی وارد مذاکره با کشورهای اروپایی و آمریکایی شد؛ افشای چهره دروغین آمریکا همواره بر ملت ایران ثابت شده بود ولی طی این مذاکرات، آمریکا بار دیگر بیشتر این چهره دروغین را برملا کرد.

 

وی یادآور شد: فصل‌الخطاب ما در خصوص این مذاکرات، فرمایشات مقام معظم رهبری است، به طوری که ایشان همواره بر اصل دروغ‌گو بودن آمریکایی‌ها در اصل توافقات فرمایشاتی را ایراد کرده‌اند.

 

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: در صورت خارج شدن آمریکا از برجام، بهترین فرصت را برای ملت ایران در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و توان داخلی فراهم خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: