• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

داشتن ساختمان و خودرو نشانه قدرت یک سازمان نیست


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: در حال حاضر داشتن زمین، ساختمان، خودرو و منابع انسانی زیاد، نشانه قدرت یک سازمان نیست .


شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه ساماندهی فضاها و ساختمان‌های اداری استان در سال‌جاری، اظهار کرد: کارگروه ساماندهی فضاها و ساختمان‌های اداری استان که از کارگروه‌های مهم و اثرگذار استان در اثر بخشی به عملکرد دستگاه‌های اجرایی است که از سال 1390 شکل گرفته است که با این وجود تا سال گذشته، اقدام جدی در این زمینه انجام نشده است .

این مسئول ادامه داد: از سال گذشته کمیته کارشناسی ناظر بر فضاهای اداری دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل شده که این کمیته با قوانین و مقررات نظارتی و استناد به اسناد و مدارک، بررسی‌های لازم را از این فضاها به عمل می‌آورد .


وی افزود: از اختیارات و وظایف این کارگروه می‌توان به تایید درخواست دستگاه‌ها در خصوص فضاهای اداری مورد نیاز، تایید فضاهای اداری مازاد دستگاه‌ها، تایید کمبود فضاهای مورد نیاز دستگاه‌ها، جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات و گزارش‌های مدیریتی و انجام گزارش‌های میدانی و کارشناسی اشاره کرد .


طهماسبی خاطرنشان کرد: از مجموع دستگاه‌های اجرایی، تاکنون تعداد 20 دستگاه بررسی شده تا بر میزان بهره‌وری استفاده آن‌ها از فضاهای اداری و تناسب نیروی انسانی آن‌ها با میزان فضای موجود نظارت شود .


وی تصریح کرد: در حال حاضر داشتن زمین، ساختمان، خودرو و منابع انسانی زیاد، نشانه قدرت یک سازمان نیست، بلکه قدرتمندترین سازمان‌ها و شرکت‌ها آن‌هایی هستند که با کمترین فضا، امکانات و نیروی انسانی، معادلات بین‌المللی را تحت تأثیر قرار می‌دهند .


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان یادآور شد:  به واسطه بی‌نظمی‌ها و بی‌توجهی‌ها در تصمیمات گذشته، لحاظ نکردن مدیریت بهره‌ور و استفاده نکردن از فضاها، سالانه هزینه‌های زیادی به منابع و بودجه استان تحمیل می‌شود .


طهماسبی با اشاره به فضاهای مازاد اداری، اظهار کرد: نبود برنامه‌ریزی درست و دقیق، نگاه غیرکارشناسی به منابع و اعتبارات و از طرفی رقابت دستگاه‌های اجرایی در داشتن فضای اداری و امکانات بیشتر موجب شده است تا وجود فضاهای مازاد اداری به یک معضل اساسی تبدیل شود .


این مسئول عنوان کرد: هزینه‌ فضاهای مازاد از قبیل تکمیل نیروی انسانی آن‌ها، تامین انرژی، هزینه رفت و آمد بین واحدهای مختلف، هزینه‌های اداری و نگهداری فضاهای سبز و همچنین هزینه امکانات اداری مورد نیاز در این فضاها، موجب شده تا بخش قابل توجهی از منابع استان به جای صرف شدن در هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر و ضروری دستگاه‌ها، به شکل غیرمنطقی از چرخه تصمیمات بهره‌ورانه خارج شود .


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد: تا حد امکان تلاش می‌شود که به جای تاسیس ساختمان‌های جدید مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی، تعمیر و بازسازی ساختمان‌ها و فضاهای مازاد و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار گیرد که این امر موجب کاهش هزینه‌ها، سرعت بیشتر و رفع معضل فضاهای مازاد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: